تاریخ: 10 Jan 2023
تعداد بازدید: 383

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه اردکان: جهت دهی به واقفین و خیرین پژوهش و فناوری در دانشگاه ها دنبال شود

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه اردکان بر جهت‌دهی به واقفین و خیرین پژوهش و فناوری در دانشگاه‌ها تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان، معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه اردکان با اشاره به جایگاه شاخص استان یزد و اردکان در زمینه خیری گفت: در کنار ساخت و ساز خیری، بایستی با توجیه طرح‌های پژوهشی، خیرین و واقفین را به سمت طرح‌های پژوهشی و فناوری تشویق نمود. دکتر پیمان صالحی تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص وقف را یادآور شد و اظهار داشت: رفع موانع بر سر وقف پژوهش و فناوری از تکالیف قانونی دولت بوده و هم اکنون این طرح در دستور کار دولت است. معاون وزیر علوم با بیان اینکه هم اکنون بنیاد خیریه پژوهش و فناوری دایر گردیده افزود: با اجرای این طرح در دانشگاه‌ها، سایر حوزه‌های مرتبط با پژوهش و فناوری نیز رونق می‌گیرد. دکتر صالحی همچنین با بیان اینکه امکانات پژوهشی مناسبی در آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها موجود می‌باشد اظهار امیدواری کرد: با تکمیل شبکه ملی آزمایشگاهی، شاهد همپوشانی خوبی در ارائه خدمات آزمایشگاهی به کلیه دانشگاهیان در هر دانشگاهی از کشور باشیم. رئیس دانشگاه اردکان هم در این نشست با ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف این دانشگاه، آمادگی دانشگاه اردکان را جهت اجرای طرح‌های پژوهشی سایر نهادها اعلام نمود. دکتر احمد فتاحی همچنین با تأکید بر اهمیت جایگاه پژوهش در جامعه اظهار امیدواری کرد: با همکاری اعضای هیأت علمی، نیازها و اولویت‌های پژوهشی دانشگاه اردکان نیز در تهران پیگیری شود.
در این نشست دکتر بهزاد کفاش معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه هم در خصوص ارتقاء چشم‌گیر مرتبه علمی اعضای هیأت علمی دانشگاه اردکان، تلاش جهت بروز نمودن شیوه‌نامه‌های داخلی بر اساس اسناد بالادستی و تشویق اساتید در راستای تحقق مرجعیت علمی، توسعه رشته‌ها بر اساس نیازهای منطقه، تعیین رسالت پژوهشی دانشکده‌ها، جایگاه اعضای هیأت علمی در طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی کارفرمایی، بویژه طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان و فعالیت‌های مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه به بیان گزارش مفصلی پرداخت.
همچنین اعضای هیات رئیسه، مدیران ستادی و اعضای هیات علمی حاضر در نشست به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، دغدغه و مسائل خود در حوزه‌های مرتبط با امور پژوهش و فناوری پرداخته و دکتر پیمان صالحی به بسیاری از مسائل مطرح شده پاسخ و پیشنهادات خود را در راستای رفع موانع مطرح نمودند.
لازم به ذکر است معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه جمعی دیگر از رؤسای دانشگاه‌های استان یزد و هچنین به همراه حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان در بدو ورود به دانشگاه اردکان در محل یادمان شهید گمنام دانشگاه حاضر و به ادای احترام پرداختند.