گزارشی از روند برگزاری آزمون‌های مجازی دانشگاه
تاریخ : دوشنبه 9 تیر 1399 ساعت 17:03 | تعداد بازدید : 622
رییس گروه آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه اردکان از برگزاری موفقیت‌آمیز آزمون‌های پایان ترم این دانشگاه در نخستین روزهای برگزاری آن خبر داد و گفت: در روز اول، از مجموع ۸۴ امتحان، ۷۸ آزمون در سامانه آزمون مجازی و ۶ امتحان در سامانه آموزش مجازی دانشگاه اردکان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، دکتر غلامحسین پورقنبری ضمن اشاره به پیش گام بودن دانشگاه اردکان در زیرساخت‌های آموزش مجازی در بین دانشگاه‌های منطقه ۶ افزود: از مجموع ۱۴۷۰ دانشجویی که در روز اول امتحان داشتند، همگی با کمترین مشکل فنی در آزمون شرکت کردند و خوشبختانه سامانه‌ آزمون مجازی با درایتی که به خرج داده شده است، بدون مشکل به زیر بار رفته است.
 وی اظهار داشت: به منظور پیگیری و رفع مشکلات احتمالی در هنگام برگزاری آزمون مجازی، علاوه بر پاسخگویی شبانه‌روزی گروه پشتیبان آموزش‌های مجازی، با ابتکار عمل صورت گرفته یک ربات تلگرامی تهیه شد به گونه‌ای که پیام‌های ارسالی از سوی دانشجویان را مستقیم به گروه پشتیبان انتقال می‌دهد و مشکلات احتمالی از جمله فراموش کردن رمز ورود به سامانه و غیره را بصورت لحظه‌ای و در سریع ترین زمان ممکن گزارش و رفع می‌گردد.   
 رییس گروه آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه اردکان خاطرنشان کرد: به منظور ارتقاء سطح کیفی و افزایش ضریب امنیت امتحانات، علاوه بر سامانه آموزش مجازی که ۹۸/۳ درصد کلاس‌ها در شرایط ناشی از ویروس کرونا در این بستر برگزار گردید، یک سامانه مجزا تحت عنوان سامانه آزمون مجازی که مختص برگزاری آزمون های مجازی می‌باشد و قابلیت پذیرش و شرکت بیش از ۱۰۰۰ دانشجو  به صورت همزمان در آزمون مجازی را دارد طراحی گردیده است.
قابل ذکر است تمام زیرساخت های آموزش مجازی از جمله دانش فنی، زیرساخت‌ها و آماده‌سازی تجهیزاتی مانند سرور‌ها، طراحی سامانه آموزش مجازی و سامانه آزمون مجازی، بومی‌سازی شده‌ی در دانشگاه اردکان و محصول تلاش شبانه رورزی اساتید و کارشناسان این دانشگاه می‌باشد.
وی در پایان ضمن تشکر از زحمات مدیر سامانه، کارشناسان آموزش، کارشناسان حوزه IT و دانشجویانی که در این رهگذار روزهای پرکاری را پشت سر می‌گذراند، از حمایت‌‌ها و همراهی‌های ریاست محترم دانشگاه و هیأت رئیسه دانشگاه نیز قدردانی نمود.
گفتنی است امتحانات پایان ترم دانشگاه اردکان از روز شنبه هفتم تیرماه جاری به صورت غیرحضوری آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035