دیدار اعضای هیأت رئیسه دانشگاه اردکان با نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی
تاریخ : یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 13:07 | تعداد بازدید : 499
اعضای هیأت رئیسه دانشگاه اردکان در دیدار با دکتر محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از جایگاه دانشگاه اردکان در بین دانشگاه‌های منطقه ۶، کشور و رنکینگ‌های بین‌المللی، اولویت‌ها و نیازهای دانشگاه اردکان را مطرح نمودند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه اردکان، رئیس دانشگاه اردکان در این نشست ضمن تبریک به نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و آرزوی موفقیت برای ایشان گفت: در حال حاضر سیاست‌های وزارت علوم به گونه‌ای هست که ارتقای کیفی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در اولویت قرار گرفته است. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی همچنین با اشاره به اتفاق مهمی که در تصویب سند چشم انداز دانشگاه اردکان افتاد اظهار داشت: در این سند طی ۴ برنامه ۵ ساله اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دانشگاه اردکان ترسیم شده است که همه دانشگاهیان لازم است برمبنای آن حرکت کنند.
رئیس دانشگاه اردکان همچنین طرح‌های عمرانی به اتمام رسیده دانشگاه اردکان علی‌رغم شرایط خاص اقتصادی حکم فرما برکشور را تشریح کرد. دکتر بهجتی اردکانی برگزاری ۹۸/۳ درصد از کلاس‌های درس در فضای مجازی در شرایط کرونا و فراهم‌سازی بسترهای مورد نیاز آن را به عنوان برگ زرین دیگری از عملکرد دانشگاه برشمرد.
در ادامه دکتر علی فتح‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه به ارائه گزارشی از بخش‌های مختلف دانشگاه اردکان پرداخت. وی تطبیق رشته‌های دانشگاه را با نیازهای منطقه، برندسازی دانشگاه اردکان و به تبع آن شهرستان اردکان و ارتقاء جایگاه دانشگاه اردکان در رده‌بندی‌های ملی و رنکینگ‌های بین المللی را از جمله عملکرد‌های حال حاضر دانشگاه اردکان عنوان کرد. دکتر علی فتح‌زاده جهانی شدن کتابخانه دانشگاه اردکان، ارتقاء جایگاه دانشگاه اردکان در جدیدترین رده‌بندی‌های مؤسسات بین‌المللی، افتتاح نخستین پژوهشکده گیاهان دارویی و صنعتی استان، ایجاد نخستین مرکز تحقیقات بیولوژی و علوم تولید مثل دام در دانشگاه اردکان و استقرار اولین شرکت شتاب‌دهنده در دانشگاه را به عنوان برخی از افتخارات این دانشگاه در یک ساله گذشته عنوان کرد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تقدیر از اقدامات مؤثر صورت گرفته در دانشگاه اردکان، آموزش عالی را بخش بسیار مهمی در فرایند کاستن مشکلات جامعه توصیف کرد و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با دانشگاه اردکان اعلام نمود. دکتر محمدرضا دشتی اردکانی اظهار داشت: انتظار می رود دانشگاهیان با ایجاد فضای همدلی جهت حل مشکلات مردم و منطقه به میدان عمل وارد شوند. نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی همچنین آمادگی خود را جهت حضور در دانشگاه اردکان و بازدید از بخش های مختلف دانشگاه اعلام نمود.
در این نشست همچنین برخی از نیازهای دانشگاه اردکان مطرح گردید و مقرر شد با ذکر اولویت در دیدارهای آتی مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد.
 آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035