ورود نخستین شرکت شتابدهنده به دانشگاه اردکان
تاریخ : یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 07:11 | تعداد بازدید : 302
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه اردکان و شرکت شتابدهنده بهین آفرین رهیار، همکاری‌های دانشگاه و صنعت وارد فاز جدیدی شد.
رئیس دانشگاه اردکان در گفتگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اظهار داشت: پس از برگزاری نشست‌ها و پیگیری‌های متعدد، و با هدف همکاری و مشارکت طرفین جهت ایجاد و توسعه واحدهای فناور نوپا، شرکت شتابدهنده رهیار با امضای تفاهم‌نامه‌ای مشترک با دانشگاه آمادگی خود را جهت آغاز همکاری با دانشگاه اردکان اعلام نمود.
دکتر فاطمه بهجتی اردکانی همچنین اعلام داشت: در این تفاهم‌نامه ۴ ساله دانشگاه متعهد گردیده است تا با فراهم آوردن شرایط استقرار شرکت در دانشگاه و خدمات زیرساختی، زمینه فعالیت‌های دانشجویی و نیز منتورها از بین اعضای هیأت علمی را فراهم آورد. در مقابل شتاب‌دهنده نیز متعهد گردیده است تا ضمن هماهنگی چرخه شتابدهی با دانشگاه نسبت به حمایت‌های مالی و معنوی از گروه‌های نوآور و ایده‌های دانشجویی و اعضای هیأت علمی اقدام لازم را به عمل آورد. همچنین شتابدهنده متعهد شده است تا در طی مدت فعالیت خود در دانشگاه نسبت به پرداخت درصد مشخصی از هر قرارداد به دانشگاه اقدام نماید.
دکتر بهجتی اردکانی در پایان خاطر نشان ساخت: پیرو تفاهم نامه مذکور، و با توجه به پتانسیل‌های علمی خوبی که در دانشگاه وجود دارد قرارداد پژوهشی تقاضا محوری نیز بین مجتمع صنعتی فولاد چادرملو با دانشگاه منعقد گردید.
شایان ذکر است شرکت شتابدهنده رهیار در زمینه‌های مربوط به پشتیبانی عملیات اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری در صنایع معدنی، فلزی و غیرفلزی و سایر صنایع مهندسی و تکنولوژی فعالیت می‌کند.
 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035