برگزاری مجمع سالیانه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد
تاریخ : پنج شنبه 29 خرداد 1399 ساعت 10:24 | تعداد بازدید : 435
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده سالیانه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با حضور برخی مدیران استان و ناظر دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور برگزار شد.
دکتر بهزاد کفاش مدیر امور پژوهش و فناوری و نماینده دانشگاه در این صندوق با اعلام این خبر افزود صندوق پژوهش و فناوری استان یزد دارای ۱۶۴ سهامدار و سرمایه ثبتی ۲۱۰ میلیارد ریالی بوده و دانشگاه اردکان به عنوان یکی از شش سهامدار دانشگاهی این صندوق در پانزدهمین مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالیانه این صندوق حضوری فعال داشت.
این مقام‌ مسئول با اشاره به اینکه این صندوق اولین صندوق پژوهش و فناوری کشور به شمار می‌رود اظهار داشت: یکی از اقدامات دوراندیشانه دانشگاه سرمایه‌گذاری در صندوق پژوهش و فناوری استان بوده است که این اقدام علاوه بر امکان استفاده از سود حاصل از سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات به اعضای هیات علمی، در خصوص برندسازی دانشگاه اردکان به عنوان تنها دانشگاه خارج از مرکز استان که سهامدار این صندوق است، نقش بسیار مهمی دارد.
نماینده دانشگاه در این صندوق اعلام کرد که این مجمع با هدف بررسی عملکرد و صورت های مالی سال ۹۸، تصمیم گیری درخصوص تقسیم سود، بودجه سال ۹۹ و افزایش سرمایه صندوق برگزار شد براساس تصمیم سهامداران، مقرر شد زمینه ورود صندوق به فرابورس بررسی شده و پس از کسب موافقت دبیرخانه کارگروه، اقدامات لازم صورت پذیرد. 
گفتنی است، قبل از برگزاری این مجمع صورت‌های مالی و گزارش حسابرسی این صندوق براساس استانداردهای جدید حسابداری و نمونه دبیرخانه تهیه و مورد بررسی حسابرس معتمد بورسی قرار گفته بود.
یادآور می‌گردد اعضای محترم هیات علمی برای استفاده از تسهیلات این صندوق جهت خرید تجهیزات پژوهشی، چاپ مقاله و سفر پژوهشی خارج از کشور می‌توانند درخواست خود را تا نیمه تیرماه جاری به معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه اعلام نمایند.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035