آغاز عملیات عمرانی فاز سوم سرای دانشجویی پسران دانشگاه اردکان
تاریخ : پنج شنبه 1 خرداد 1399 ساعت 22:53 | تعداد بازدید : 430
در آستانه عید سعید فطر عملیات عمرانی احداث فاز سوم مجتمع سرای دانشجویی پسران دانشگاه اردکان آغاز گردید. به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه در آئین آغاز عملیات طرح توسعه سرای پسران دانشگاه اردکان که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و مدیران مجتمع شرکت صنعتی معدنی چادرملو و گندله‌سازی اردکان برگزار گردید، رئیس دانشگاه اردکان در سخنانی فلسفه‌ی همه اقداماتی که در دانشگاه در حال انجام هست را ارائه خدمات بهتر به دانشجویان برشمرد. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی وجود سراها و خوابگاه‌های استاندارد را عاملی بسیار مهم در جهت رفاه دانشجویان دانست و برای نظارت بهتر و ارائه خدمات بیشتر به دانشجویان و نیز پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی درخوابگاه‌ها، سراهای دانشجویی متمرکز را از اولویت‌های دانشگاه اردکان برشمرد. رئیس دانشگاه اردکان همچنین با برشمردن دستاوردهای این دانشگاه در یک ساله گذشته در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بخش‌هایی از سند چشم‌انداز کوتاه مدت و بلند مدت دانشگاه اردکان را یادآور شد و از همه مسئولان و به ویژه واحدهای صنعتی منطقه خواست تا دانشگاه را در رسیدن به اهدافش یاری رسانند.
در ادامه این مراسم مهندس نوریان رئیس هیأت مدیره چادرملو اظهار داشت: تلاش‌ها و تعهدات اجتماعی این مجتمع صنعتی و معدنی که در سال‌های اخیر در اردکان انجام شده، در جهت توسعه پایدار شهرستان بوده و اگر در شرایط خاص اقتصادی حاکم برکشورمان، همچنان شاهد رونق اقتصادی در اردکان هستیم ناشی از آثار فعالیت‌های صورت گرفته بخش صنعت در سال‌های اخیر بوده است. وی همچنین با ارائه گزارشی از روند مناسب خصوصی‌سازی در اردکان از حمایت‌های مسئولین و به ویژه نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی قدردانی نمود.
مهندس بهروز شهابی‌زاد فرماندار اردکان نیز در سخنان کوتاهی با بیان اینکه توسعه دانشگاه اردکان در سالهای اخیر برای مسئولان از اهمیت خاصی برخوردار بوده به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد: با تداوم حمایت‌های صنایع شاهد پشت سرگذاشتن مشکلات و رفع برخی برخی موانع و تنگناها باشیم.
نماینده ۵ دوره‌ی مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز با گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله خاتمی(ره) و نکوداشت مقام خیرین و با بیان اینکه زمین پروژه مزیّن به نام خانه فرهنگ خاتمی (ره) است به تاریخچه شکل‌گیری مرکز آموزش عالی اردکان در سال ۸۸ پرداخت و از اینکه امروز دانشگاه اردکان در این مدت کوتاه از یک نهال به درختی تناور تبدیل شده اظهار خرسندی کرد. دکتر محمدرضا تابش با قدردانی از زحمات مجموعه دانشگاه اردکان در سال‌های اخیر بازنگری در چشم اندازها و ساختارها، شیوه های تدریس و نگاه به پدیده‌ها و تعامل دانشگاه با جامعه را خواستار شد و تأکید کرد: دانشگاه اردکان بایستی به محور رشد و توسعه شهرستان تبدیل شود. وی همچنین افزود: فضیلت و اخلاق همواره بایستی در کارهایمان مقدم بر سایر امور باشد و در فرایند توسعه پایدار بایستی سرمایه اجتماعی افزایش پیدا کند.
در پایان این مراسم، کلنگ احداث این سرای دانشجویی توسط تنی چند از مسئولین شهر به زمین زده شد.
شایان ذکر است فاز سوم از فازهای ۱۲گانه سرای دانشجویی پسران دانشگاه اردکان در ۲ طبقه و در زیر بنای ۲۲۰۰ مترمربع به ظرفیت ۲۰۰ نفر با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال به همت کارخانجات گندله‌سازی اردکان احداث خواهد گردید‌. سرای دانشجویی پسران فرهنگ اردکان در زمینی به مساحت ۶۷۵۰۰ مترمربع در غرب اردکان و در خیابان حضرت سید الشهدا (ع) واقع گردیده است.آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035