سامانه آموزش مجازی دانشگاه: نمادی از تبدیل تهدید به فرصت
تاریخ : چهارشنبه 14 اسفند 1398 ساعت 16:12 | تعداد بازدید : 1527
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، صبح امروز سامانه آموزش مجازی دانشگاه اردکان بعد از دو هفته تلاش و کوشش مداوم رونمایی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اعلام این خبر افزود با توجه به شرایط فعلی کشور و تعطیلی کلاس‌های حضوری، موضوع برگزاری آن دسته از کلاس‌های درسی که امکان برگزاری به صورت مجازی دارند به طور ویژه در دستور کار این معاونت قرار گرفت و با عنایت به تجاربی که از دو سال پیش در این زمنیه کسب نموده‌ بودیم و طی تلاش شبانه‌روزی همکاران دانشگاهی موفق شدیم در یک بستر ساده، سامانه اختصاصی آموزش مجازی دانشگاه اردکان را (به صورت آفلاین و آنلاین) طراحی و بر روی سرور اصلی دانشگاه پیاده‌سازی نماییم. 
دکتر فتح‌زاده این موفقیت را مرهون اعتقاد راسخ مجموعه کارکنان این دانشگاه به تبدیل تهدیدها به فرصت دانست و افزود: اگرچه هنوز در ابتدای راه هستیم و تا تکامل این سامانه هنوز راه زیادی مانده لکن برگزاری اولین کلاس آنلاین در این سامانه که صبح امروز با نظارت مستقیم اعضای هیأت رئیسه دانشگاه همراه بود بسیار موفقیت‌آمیز بود و امیدواریم بتوانیم ترم تابستان ۹۹ را به طور کامل و بی‌نیاز از زیرساخت‌های دانشگاه‌های دیگر به صورت مجازی برگزار نماییم. وی افزود این بدین معنی است که محدویت‌هایی که در دو سال گذشته در خصوص برگزاری کلاس‌های مجازی داشتیم تا حد زیادی برطرف خواهد شد.
این مقام مسئول همچنین از حمایت اعضای محترم هیأت رئیسه دانشگاه و زحمات بخش‌های مختلف درگیر در این کار (اعم از گروه مهندسی کامپیوتر، امور پژوهشی و فناوری، مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی، IT) صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.
دکتر کفاش، مدیر امور پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در گفتگوی جداگانه‌ای با واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، برجسته‌ترین ویژگی کلاس برگزار شده در این سامانه را سادگی در اجرا و مدیریت کلاس برشمرد و اذعان داشت دانشجویان بدون هیچ گونه آموزش قبلی و نصب هیچ گونه نرم‌افزار و یا اپلیکیشنی وارد کلاس شدند و موفق به دنبال کردن کلاس گردیدند.
شایان ذکر است آدرس درگاه ورود به سامانه مجازی www.el.ardakan.ac.ir بوده و مدیریت برنامه‌ریزی و ارائه کلاس‌ها بر عهده مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه می‌باشد.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035