بررسی طرح های عمرانی دانشگاه اردکان در سفر معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم به اردکان
تاریخ : چهارشنبه 18 دی 1398 ساعت 15:07 | تعداد بازدید : 1337
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه مدیر کل  دفتر نظارت بر طرح های عمرانی این وزارت و هیأت همراه با حضور در دانشگاه اردکان و بازدید از طرح های عمرانی،  چشم انداز و برنامه های راهبردی این دانشگاه را مورد بررسی قرار داد. دکتر محمد تقی نظر پور ابتدا از ساختمان تازه تأسیس دانشکده پیرادامزشکی بازدید کرد. پروژه خیری ساختمان دانشکده فنی مهندسی حاج جلال تقوی زاده دیگر طرحی بود که مورد بازدید هیأت وزارت عتف قرار گرفت. این پروژه در زیربنای 3750 مترمربع با پیشرفت فیزیکی 45% در دست احداث می باشد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات  و فناوری در ادامه سفر خود در جلسه شورای دانشگاه اردکان شرکت و در خصوص نقش و رسالت دانشگاه های نسل جدید به بیان مطالبی پرداخت. دکتر نظر پور در این جلسه با تشکراز گام های ارزنده دانشگاه اردکان در جهت سیاست های وزارت عتف اظهار داشت: خدمات دانشگاه باید به گونه ای ارائه گردد که علاوه بر دانشجویان کل جامعه از آن منتفع گردند. وی همچنین با اشاره به توان بالای صنعتی اردکان و استان، اظهار افزود: دانشگاه اردکان می تواند در جهت ارتباط مؤثر با صنعت به نمونه ای موفق تبدیل شود. معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین در خصوص تکمیل طرح های عمرانی دانشگاه اردکان و مرتفع نمودن برخی از نیازهای آن و تسهیل در استفاده از امکانات واحدهای آموزش عالی همجوار قول پیگری داد.  
رئیس دانشگاه اردکان هم در این نشست با ارائه گزارشی گفت: دانشگاه اردکان یک دانشگاه جامع، مسأله محور، مهارت افزا و کارآفرین می باشد و با تلاش همه دانشگاهیان به دنبال تحقق چشم انداز ترسیم شده برای دانشگاه هستیم. خانم دکتر بهجتی اردکانی همچنین به طرح های عمرانی دانشگاه اشاره کرد و افزود: به غیر از ساختمان دانشکده فنی مهندسی، مجموعه کارگاه های خیری دکتر نصیری طوسی نیز با پیشرفت 25% در دست احداث می باشد و در بیرون از دانشگاه نیز جهت احداث ساختمان مرکز مشاوره زمین از طرف خیر اردکانی سید محمد فاطمی به مساحت 3500 مترمربع در مرکز شهر اختصاص داده شده است که اخیرا عملیات عمرانی آن آغاز شده است. رئیس دانشگاه اردکان، احداث سردر دانشگاه و محوطه سازی را از جمله دیگر طرح های عمرانی این دانشگاه عنوان و اظهار امیدواری کرد: مجموعه وزارت علوم در تأمین اعتبارات و تسریع در اجرای این طرح ها دانشگاه را یاری رسانند. در این  نشست سایر اعضای شورای دانشگاه اردکان نیز به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل حوزه آموزشی، عمرانی و فرهنگی دانشگاه پرداختند.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035