مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران نمونه دانشگاه برگزار شد
تاریخ : سه شنبه 3 دی 1398 ساعت 18:52 | تعداد بازدید : 638
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، به منظور نکوداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران نمونه دانشگاه مراسمی با حضور اساتید و مدیران ستادی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با تبریک این ایام، به ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری در یک سال گذشته پرداخت.
دکتر علی فتح‌ زاده با اشاره به کسب مقام پژوهشگر برتر استان در سال ۱۳۹۸ برای سومین سال متوالی، این افتخار را مهر تأییدی بر جایگاه رفیع دانشگاه اردکان به عنوان دومین دانشگاه جامع استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد این افتخار آفرینی‌ها به عرصه ملی و بین‌المللی نیز تسری یابد.
وی در ادامه، کسب مقام اول کشور در بخش مسابقات ملی مکانیک برتر توسط دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی، افتتاح اولین پژوهشکده دانشگاه، راه‌اندازی سرور مجازی دانشگاه، پرداخت ۱۰۰ درصدی پژوهانه علی‌رغم تنگناهای مالی، افزایش پهنای باند اینترنت و توسعه شبکه فیبر نوری دانشگاه، سرمایه‌گذاری در صندوق پژوهش و فناوری استان، تدوین و به روز رسانی برخی شیوه‌نامه‌های پژوهشی نظیر کانون‌های تفکر، عقد قرارداد تهیه وب‌سایت جدید دانشگاه و آغاز بهره‌برداری از اپلیکیشن اختصاصی دانشگاه را از دیگر افتخارات و اقدامات یکسال گذشته حوزه پژوهش و فناوری برشمرد.
در ادامه این مراسم خانم دکتر راضیه شیخ‌ پور، مسئول راه‌اندازی وب‌سایت جدید دانشگاه به ارائه توضیحاتی در خصوص وب‌سایت جدید دانشگاه پرداخت و خواستار همکاری همه اساتید و مدیران بخش‌های مختلف دانشگاه در تولید محتوای لازم در سایت گردید.
رونمایی از اپلیکیشن اختصاصی دانشگاه (دایا همراه) بخش دیگری از این مراسم بود که توسط آقای مهندس علی ملاحسینی اردکانی انجام پذیرفت. به گفته این کارشناس امور فناوری این اپلیکیشن از دو سال پیش در دستور کار معاونت آموزشی و پژوهشی قرار گرفت و پس از آزمون‌های مختلف امروز جهت استفاده اساتید، دانشجویان و کارکنان به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
دکتر بهزاد کفاش، مدیر امور پژوهشی و فناوری دانشگاه نیز آخرین سخنران این مراسم بود که به توضیحاتی در خصوص آمار و روند انتخاب پژوهشگران نمونه پرداخت. وی اشاره کرد که امسال برای نخستین بار مراسم انتخاب پایان‌نامه برتر دانشجویی نیز صورت پذیرفته است. 
در ادامه این مراسم از خانم‌ها و آقایان دکتر سمیه سلطانی گردفرامرزی به عنوان پژوهشگر نمونه استان، دکتر احمد فتاحی اردکانی پژوهشگر نمونه دانشگاه، دکتر مریم مروتی پژوهشگر نمونه دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر محمد شاکر اردکانی پژوهشگر نمونه دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دکتر علی نادی‌زاده اردکانی پژوهشگر نمونه دانشکده فنی و مهندسی، مهندس الهه زمانی نگارنده پایان‌نامه نمونه دانشگاه، مهندس زینب میرشکاری دانشجوی پژوهشگر نمونه دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی و عطیه صابری دانشجوی پژوهشگر نمونه دانشکده علوم انسانی و اجتماعی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر و قدردانی گردید.
همچنین در این مراسم دکتر فتح‌زاده با اهدای لوح سپاس از خدمات و تلاش‌های مدیر زیرسیستم پژوهشی گلستان، ‌خانم دکتر لیلی کمالی اردکانی تقدیر و تشکر و برای خانم دکتر سمیه سلطانی گردفرامرزی به عنوان  مدیر جدید این زیرسیستم آرزوی موفقیت نمود.
قدردانی از تلاش‌های کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای و دانشجویان فعال در بخش مدیریت امور پژوهشی و فناوری و قرعه‌کشی تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری در بین حضار در سالن نیز پایان‌بخش این مراسم بود.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035