آغاز به کار نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان
تاریخ : شنبه 11 آبان 1398 ساعت 14:26 | تعداد بازدید : 623
همزمان با ایام خجسته ربیع الأول با پیگیری های مستمر مسئولین دانشگاه اردکان یکی از آرزوهای دیرینه دانشگاهیان اردکان محقق و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
در مراسم معارفه مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان که با حضور امام جمعه، جمعی از مسئولین نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و جمعی از اعضای هیأت علمی برگزار گردید، رئیس دانشگاه اردکان ضمن تبریک حلول ماه ربیع الأول از اینکه پس از سالها، دانشگاه اردکان نیز رسما از وجود نهاد مقام معظم رهبری بهره مند گردیده اظهار خرسندی کرد و گفت: با توجه به رسالت بزرگ نهاد در دانشگاه ها امیدواریم این نهاد مقدس در کنار امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه منشأ خدمات ارزشمندی در دانشگاه اردکان باشد. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی همچنین با اشاره به اینکه در سند راهبردی 5 ساله دانشگاه اردکان، حوزه های فرهنگی و دینی به صورت جدی مد نظر قرار گرفته اظهار امیدواری کرد: همه دانشگاهیان در جهت تحقق راهبردهای فرهنگی دانشگاه تلاش کنند.
در ادامه  رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان ضمن تشکر از عنایت ریاست دانشگاه و امام جمعه اردکان در فراهم نمودن زمینه های استقرار نهاد در این دانشگاه، به بیان اهمیت جایگاه فعالیت های فرهنگی در محیط های دانشگاهی پرداخت و اظهار داشت: فعالیت های دینی و فرهنگی هست که به حیات بشر عمق می بخشد. حجت الاسلام حرزاده با مقایسه زندگی در کشورهای غربی با میهنمان گفت: اگرچه  در کشورهای غربی علی الظاهر قانون گرایی وجود دارد، اما قانون گرایی کمتر در کنار ارزش ها و اخلاقیات مشاهده می شود. رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، برپائی نماز جماعت، پاسخگویی به شبهات، عتبات عالیات، ازدواج دانشجویی، برگزاری کلاس های معارف، عضویت در شورای فرهنگی  و عضویت در جلسات ناظر بر تشکل های دانشجویی را از جمله وظایف نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عنوان و اظهار امیدواری کرد: با وجود نهاد در دانشگاه اردکان، شاهد تقویت برنامه های دینی و فرهنگی در دانشگاه باشیم.
سپس امام جمعه اردکان در سخنانی به شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: دانشگاهیان بایستی در کنار مسائل علمی به جد به مسائل فرهنگی و دینی اهتمام داشته باشند وهرچه در جهت اشاعه معارف اسلامی و کاهش منکرات بکوشیم به نفع همگان هست. حجت الاسلام و المسلمین شاکر با بیان اینکه از سالهای قبل نیاز به وجود نهاد رهبری در دانشگاه اردکان محسوس بود، از عنایت نهاد مقام معظم رهبری استان و دانشگاهیان اردکان قدردانی کرد.
دکتر صحرایی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه هم در این جلسه با شاره به اینکه دانشگاه های نسل چهارم دانشگاه های اجتماعی هستند گفت: این شعار نشان از این هست که در شرایط کنونی همه به این نکته رسیده اند که اهمیت مسائل اجتماعی و فرهنگی تا چه میزان در دانشگاه ها زیاد می باشد.
در پایان مراسم طی حکمی از سوی رئیس دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، حجت الاسلام حمید طالب پور اردکانی به عنوان مسئول دفترنهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان معرفی شد. همچنین از حجت الاسلام فرهاد فتوحی که طی سالیان گذشته  به عنوان عضو شورای فرهنگی و امام جماعت در دانشگاه اردکان فعالیت داشته ، قدردانی شد.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035