خبری خوش برای کاربران اینترنت دانشگاه: افزایش دو برابری پهنای باند اینترنت دانشگاه
تاریخ : سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 11:45 | تعداد بازدید : 446
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، در راستای اجرای برنامه راهبردی دانشگاه اردکان (افق ۱۴۰۲) پهنای باند اینترنت دانشگاه از ۵۰ مگا بیت در ثانیه به ۱۰۰ مگابیت در ثانیه افزایش یافت.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: نظر به نقش و اهمیت سرعت در عصر تبادل اطلاعات و همگام با سند ۱۴۰۲، موضوع افزایش پهنای باند در دستور کار این معاونت قرار گرفت و با موافقت هیأت رئیسه دانشگاه و رایزنی‌ها و پیگیری‌های واحد فناوری اطلاعات، پهنای باند اینترنت دانشگاه با جهش دو برابری به ۱۰۰ مگابیت درثانیه رسید.
وی همچنین افزود: از امروز علاوه بر افزایش پهنای باند، افزایش حجم اینترنت اختصاصی به کاربران مختلف دانشگاه نیز عملیاتی گردید به گونه‌ای که به عنوان مثال حجم اینترنت اعضای هیأت علمی به ۱۰ گیگ در ماه، کارمندان به ۵ گیگ در ماه، دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی به ۱/۵ گیگ در هفته، دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ۸ گیگ (روزانه) و ۵ گیگ (شبانه) در ماه افزایش یافته است.
دکتر فتح‌زاده در پایان افزود: به زودی با ایجاد یک خط پهنای باند پارالل با خط موجود، خبرهای خوش دیگری نیز در این خصوص منتشر خواهد شد.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035