دانشگاه اردکان میزبان نشست نماینده مردم شریف اردکان و فرماندار اردکان با روسای مراکز آموزش عالی شهرستان
تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1398 ساعت 12:30 | تعداد بازدید : 755
در گردهمایی رؤسای مراکز آموزش عالی شهرستان اردکان که با حضور نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار در دانشگاه اردکان برگزار گردید؛ مشکلات، نیازها و اولویت‌های مراکز آموزش عالی اردکان مورد بررسی قرار گرفت.
عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی در این نشست با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید نقش دانشگاه در توسعه را یادآور شد و به بیان اهمیت پرورش نیروی انسانی پرداخت. دکتر محمدرضا تابش گفت: هرچه کیفیت آموزش بالاتر باشد زودتر به توسعه متوازن دست پیدا می کنیم که در شرایط کنونی هنوز با شرایط ایده آل فاصله زیادی داریم. عضو هیأت امنای دانشگاه علم و صنعت از رؤسای مراکز آموزش عالی اردکان خواست با جدیت به بررسی مشکلات شهر بپردازند و اهداف کمیته مراکز آموزش عالی را منسجم و با هماهنگی بیشتر دنبال کنند.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی همچنین به سیر شکل گیری دانشگاه اردکان و سایر مراکز آموزش عالی اردکان پرداخت و خواستار تجمیع امکانات و هم پوشانی امکانات واحدها شد و اظهار امیدواری کرد: اردکان از این نظر در بین سایر مناطق می تواند به یک نمونه و الگو تبدیل شود. دکتر تابش با بیان اینکه دانشگاه بایستی با صنعتگران، کشاورزان، اصناف، جوانان، بانوان و سایر موضوعات اجتماعی پیوند بخورد از رؤسای مراکز آموزش عالی خواست تا با جدیت اولویت‌ها و نیازهای جامعه محلی را مورد بررسی قرار دهند. فرماندار اردکان نیز در این نشست گزارشی از وضعیت سرانه فضاهای آموزش عالی شهرستان را ارائه کرد و بیان کردند که اگرچه در دانشگاه اردکان هنوز در این خصوص به استاندارها لازم نرسیده ایم اما با توجه به اینکه در شهرستان اردکان به ازای هر دانشجو هم اکنون 18 مترمربع سرانه فضا داریم جای امیدواری دارد که مشکل فضا در این دانشگاه نیز مرتفع گردد.
همچنین مهندس شهابی زاد، فرماندار اردکان طی سخنانی بر عزم جدی خود و مسئولین شهر بر حمایت همه جانبه از آموزش‌ عالی شهرستان و حل مشکل اراضی دانشگاه اردکان، حفظ جایگاه دانشگاه علم و هنر شعبه اردکان و همچنین اختصاص فضای مناسب جهت ایجاد مرکز رشد اردکان تأکید کرد.
در ابتدای این نشست رئیس دانشگاه اردکان با بیان گزارشی از وضع موجود این دانشگاه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی بزرگترین نیاز دانشگاه را در حال حاضر توسعه سرانه فضاهای مورد نیاز برای دانشجویان عنوان و اظهار امیدواری کرد: این مشکل در سایه پیگیری مسئولان شهرستان مرتفع گردد. دکتر بهجتی اردکانی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته دانشگاه در جذب رشته‌های تحصیلی رشد خوبی داشته ولی در حال حاضر سیاست‌های وزارتخانه مهار گسترش بی‌رویه آموزش عالی و معطوف به کیفی‌سازی آموزش‌ است اظهار داشت: عقد تفاهم نامه با چندین دستگاه اجرایی، آموزشی و واحد صنعتی، راه اندازی 2 باب خوابگاه بزرگ دانشجویی، ثبت بنیاد خیرین دانشگاه، راه اندازی ساختمان دانشکده پیرادامپزشکی و کلینیک دامپزشکی، تأسیس پژوهشکده گیاهان دارویی و راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در گرایش ترموسینتیک و کاتالیست برای اولین بار در استان یزد از جمله مهمترین دستاوردهای دانشگاه در یک ساله اخیر بوده است.
در این نشست همچنین هر یک از رؤسای مراکز آموزش عالی اردکان نیز به بیان گزارشی از واحد‌های آموزشی تحت امر خود پرداختند و آمادگی واحدهای خود را در جهت حرکت بر مدار تحقق رسالت اجتماعی اعلام نمودند.آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035