برگزاری دومین نشست کارگروه سیل دانشگاه با حضور مسئولان شهرستان اردکان
تاریخ : پنج شنبه 17 مرداد 1398 ساعت 13:43 | تعداد بازدید : 470
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، دومین نشست کارگروه سیل دانشگاه با حضور ریاست دانشگاه، فرماندار اردکان، شهردار اردکان، رئیس اداره منابع طبیعی اردکان و سایر اعضای کارگروه برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه ریاست محترم دانشگاه ضمن خوش‌آمدگویی به مدعوین گرامی، تشکیل این جلسات را نوعی مسئولیت‌پذیری دانشگاه در قبال جامعه برشمرد و تاکید کرد که دانشگاه نباید نسبت به مسائل و مشکلات اطراف خود بی‌تفاوت باشد. سیلاب ویرانگری که برخی شهرهای کشور و از جمله مناطقی از استان و شهرستان را نیز تخریب نمود از جمله همین مسائلی است که نیاز به واکاوی علمی دارد. به ویژه اینکه در این مورد خاص مقام عالی وزارت نیز دستور ویژه‌ای برای ورود دانشگاه‌ها در جهت بررسی علل وقوع و راه‌های پیشگیری و کاهش اثرات مخرب آن صادر نموده‌اند.
در ادامه، اعضای کارگروه سیل به بیان دیدگاه‌های خود و توانمندی‌های دانشگاه در این خصوص پرداختند. مهندس افخمی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان و غفوری شهردار اردکان نیز ضمن اعلام برخی اقدامات انجام شده در خصوص سیلاب‌های اخیر شهرستان آمادگی مجموعه تحت امر خود را جهت همکاری با این کارگروه اعلام کردند.
در خاتمه فرماندار محترم اردکان به جمع‌بندی و بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این نشست پرداخت. رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ضمن تقدیر از برگزاری و تشکیل این نشست خواستار حضور پر رنگ مطالعات دانشگاهی در مراکز تصمیم‌گیری شد. مهندس شهابی‌زاد افزود: اگر مطالعات علمی در خصوص مواجهه با بحران‌های طبیعی وجود داشته باشد به طور قطع آسیب‌های ناشی از آن کاهش خواهد یافت و شهرستان این آمادگی را دارد که در این خصوص با دانشگاه اردکان همکاری متقابل داشته باشد.

لینک خبر در سایت فرمانداری شهرستان اردکان
 آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035