کسب رتبه نخست کشور در مسابقات ملی مکانیک برتر توسط دانشجویان دانشگاه اردکان
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 08:03 | تعداد بازدید : 662
تیم دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه در دومین دوره مسابقات ملی مکانیک برتر که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید موفق به کسب مقام نخست این دوره از مسابقات گردید. معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در گفتگو با واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه ضمن تبریک این موفقیت اعلام کرد در پی درخواست دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مبنی بر شرکت در دومین دوره از مسابقات ملی مکانیک برتر کشور و تایید دانشکده متبوع، موضوع حمایت مادی و معنوی از این تیم در دستور کار شورای پژوهش و فناوری دانشگاه قرار گرفت و به تصویب اعضای محترم شورا رسید. محور این دوره از مسابقات تولید آب شیرین با استفاده از دوچرخه بود که این تیم دانشجویی با راهنمایی اساتید برجسته دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه و با همت و تلاش شبانه‌روزی خود موفق به ساخت و تست نهایی دستگاه خود در آزمایشگاه‌ها و کارگاه مرکزی دانشگاه گردیدند.
دکتر فتح‌زاده افزود: ما معتقدیم استعدادها و پتانسیل‌های فراوانی در بین دانشجویان دانشگاه وجود دارد که اگر به آنها بها داده شود قطعاً به شکوفایی خواهد انجامید. سیاست ما در حوزه پژوهش و فناوری نیز حمایت و پشتیبانی از ایده‌های خلاقانه دانشجویی در تمامی زمینه‌هاست و تا حد توان از آنها پشتیبانی خواهیم کرد. وی در عین حال تأکید کرد در حوزه پژوهش و فناوری نباید انتظار داشت که همه محصولات و ایده‌ها با موفقیت همراه باشند و ما اگر فقط بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که ذهن‌های خلاق اجازه و جسارت عَرضه‌ی خود و محک زدن خود را پیدا کنند برنده‌ایم.
شایان ذکر است مرحله اول این مسابقات با شرکت شصت تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار گردید که از میان آنها پنج تیم برتر به مرحله دوم مسابقات راه یافتند و در نهایت تیم دانشگاه اردکان با نام Honorable با کسب عنوان نخست این دوره از مسابقات جایزه 80 میلیون ریالی این مسابقات را نیز از آن خود کرد.

اعضای تیم دانشگاه اردکان (Honorable) به ترتیب حروف الفبا:
خانم ریحانه حسنی – رشته مهندسی مکانیک
خانم زهرا حق شناس – رشته مهندسی مکانیک
خانم راهله عرب بافرانی – رشته مهندسی برق
آقای رضا فتاحی اردکانی – رشته مهندسی برق
 
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035