با موافقت شورای گسترش آموزش عالی: تأسیس یک رشته تحصیلی جدید در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اردکان
تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1398 ساعت 02:46 | تعداد بازدید : 1043
به گزارش دریافتی از معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه، شورای گسترش آموزش عالی با راه‌اندازی و پذیرش دانشجو در رشته مهندسی شیمی - ترموسينتيك و كاتاليست در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اردکان موافقت کرد.
دکتر فتح‌زاده ضمن عرض تبریک به همکاران دانشگاهی و دانشجویان به مناسبت اخذ مجوز اولین رشته کارشناسی ارشد در دانشکده فنی و مهندسی افزود: با ضوابطی که مدتی است در شورای گسترش آموزش عالی حاکم بوده و با جدیت دنبال می‌شود، علاوه بر شرایط کمّی که قبلاً جزئیات آن از طریق اتوماسیون به دانشکده‌‌ها اعلام گردیده است، شرایط کیفی نیز به عنوان یک اصل وتویی در رد یا پذیرش درخواست راه‌اندازی رشته‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بدین معنا که مرتبط بودن رشته و گرایش‌های اعضای هیأت علمی با رشته‌های‌ درخواستی نیز ملاک عمل بوده و لذا همانگونه که در جلسات مربوطه اطلاع‌رسانی شده است، گروه‌های آموزشی لازم است در راستای نیل به اهداف تعیین شده در سند راهبردی دانشگاه دقت و حساسیت‌های ویژه‌ای را در جذب اعضای هیأت علمی داشته‌ باشند.
وی همچنین افزود: لازم می‌دانم از تلاش‌های همه‌ عوامل و دستندرکاران این امر و به ویژه پیگیری‌های مجدانه ریاست محترم دانشگاه که در تصویب و به خصوص، رساندن این رشته به دفترچه آزمون امسال مذاکرات و رایزنی‌های فشرده‌ای را داشتند تشکر و قدردانی نمایم.
شایان ذکر است دانشگاه اردکان در حال حاضر با 
۲۵۰۰ دانشجو؛ دارای ۲۹ رشته کارشناسی ارشد، ۲۰ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035