جشنواره هنری هفته پژوهش تمدید شد (ویژه دانشجویان)
تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 00:11 | تعداد بازدید : 444
 
معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف از تمدید جشنواره هنری فرصت‌ها و چالش‌های ملی همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری در دبیرخانه این شورا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف مصطفی کاظمی معاون اجرایی دبیرخانه، گفت: با توجه به استقبال خوب دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و پژوهشگران از جشنواره هنری هفته پژوهش، مهلت ارسال آثار برای این جشنواره تا دهم آذر 97 تمدید شده است.

وی در خصوص هدف از برگزاری جشنواره افزود: هدف از برگزاری این جشنواره را روشنگری بازیگران عرصه علم، پژوهش و نوآوری و پیوند مردم با حوزه‌های تخصصی و گشایش افقی پرامید و رهیافت‌های موثر در زمینه 'فرصت‌ها و چالش‌ها ملی' است.

وی، مدیریت آب و خاک، حمل و نقل و آلودگی محیط زیست، سلامت و درمان، فرهنگ و سرمایه اجتماعی و فضای مجازی را موضوع های این جشنواره برشمرد که در دو بخش «دانشجویان، فارغ التحصیلان و پژوهشگران» و «دانش آموزان» در رشته های کاریکاتور، عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه مستند و انیمیشن (حداکثر 60 ثانیه) برگزار می شود.

به گفته کاظمی، آثار تهیه شده با موبایل نیز با رعایت شرایط در بخش مقررات ارسال آثار، قابل قبول است.

وی تعداد آثار ارسالی در هر بخش را سه مورداعلام و خاطرنشان کرد: تمام شرکت کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir  در جشنواره ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف شرایط آثار ارسالی در هر رشته را به شرح ذیل اعلام کرد:

رشته های هنری این جشنواره شامل "کاریکاتور"، "عکاسی"، "نقاشی"، "فیلم کوتاه مستند (حداکثر 60 ثانیه) و "انیمیشن (حداکثر 60 ثانیه)" انتخاب شد و آثار تهیه شده با موبایل نیز با رعایت شرایطی قابل قبول است.

تعداد آثار ارسالی در رشته کاریکاتور و رشته عکاسی حداکثر 3 اثر و حجم هر اثر حداقل 3 مگابایت و حداکثر 5 مگابایت در فرمت JPG است. تعداد آثار در رشته نقاشی نیز 5 اثر و در اندازه A3 (4961 در 3508 پیکسل) اعلام شده است.

در رشته فیلم کوتاه مستند نیز هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 3 اثر ارسال کند. تمامی آثار ارسالی در این بخش باید با کادر افقی و نسبت تصویرهای 9×16 و یا 3×4 و در ابعاد حداقل 720 ×1280 فیلمبرداری شده باشند. فرمت‌های قابل پذیرش شامل موارد عمومی و استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI – MP4 –  MOVو MXF است.

هر شرکت‌کننده در رشته انیمیشن می‌تواند 3 اثر در فرمت‌های عمومی و استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI– MP4 –  MOV و MXF ارسال کند.

بر اساس این فراخوان تمام شرکت‌کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند و حضور شرکت‌کنندگان در بیش از یک رشته بلامانع است، اما برای شرکت در هر رشته، فرایند ثبت نام باید به طور جداگانه انجام شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 10 آذر ماه امسال نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

به آثار برتر در بخش دانش آموزان در هر رشته به نفر اول 3 میلیون تومان، نفر دوم 2 میلیون تومان و نفر سوم یک میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و در بخش دانشجویان، فارغ التحصیلان و پژوهشگران به نفر اول 4 میلیون تومان، نفر دوم 3 میلیون تومان و نفر سوم 2 میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اعطا می‌شود.

گفتنی است مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این جشنواره در تاریخ 27 آذر همزمان با هفته پژوهش، برگزار خواهد شد. آثار برگزیده نیز در نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش که از تاریخ سوم تا ششم آذرماه که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود به نمایش در خواهد آمد.

 


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035