1399/03/17
برترین‌های گوگل اسکالر
بر اساس اعلام مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، دانشگاه اردکان در فهرست برترین دانشگاه‌های ایران بر اساس تعداد استنادات در Google scholar قرار گرفته است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با تبریک این خبر و سپاس از تلاش‌های ارزنده همکاران دانشگاهی اظهار داشت: وبومتریکس هرساله به منظور شفافیت رتبه‌بندی خود تعداد استنادات دانشگاه‌ها بر اساس پروفایل در گوگل اسکالر را به صورت نسخه بتا (Beta) به نمایش می‌گذارد.
دکتر علی فتح‌زاده افزود: تعداد استنادات طی فرایندی بر اساس پروفایل 110 محقق برتر هر دانشگاه در گوگل اسکالر بدست می‌آید. بر این اساس پروفایل‌های نمایه شده دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی شناسایی شده و با توجه به تعداد استنادات 10 نفر پُراستناد دانشگاه در گوگل اسکالر (Google Scholar) بر اساس نام و نشانی الکترونیکی وابسته به دانشگاه مربوطه، ارزیابی و رتبه‌بندی انجام می‌‌شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در این رتبه‌بندی، "پروفایل" نزدیک به پنج هزار مؤسسه شناسایی و ارزیابی شده است و هدف کلیدی از انتشار این نظام رتبه‌بندی، تشویق هرچه بیشتر دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزش عالی به حضور پررنگ‌تر و فعال‌تر در فضای وب است.
شایان ذکر است آزمایشگاه «سایبرمتریکس» سالانه دو ویرایش از این نظام را در ماه‌های جولای و دسامبر منتشر می‌کند. این نظام رتبه‌بندی، مؤسسه‌ها را با نشانی وب‌سایتشان در پایگاه «گوگل اسکالر» شناسایی و 10 «پروفایل» عمومی آن‌ها را پایش می‌کند.
روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه این موفقیت ارزشمند را به اساتید ارجمند و جامعه دانشگاهی اردکان تبریک و شادباش عرض می‌نماید.
تعداد بازدید:
2353
درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها و پیوندها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal