1399/03/17
برترین‌های گوگل اسکالر
بر اساس اعلام مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، دانشگاه اردکان برای نخستین بار در فهرست برترین دانشگاه‌های ایران بر اساس تعداد استنادات در Google scholar قرار گرفته است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با تبریک این خبر و سپاس از تلاش‌های ارزنده همکاران دانشگاهی اظهار داشت: وبومتریکس هرساله به منظور شفافیت رتبه‌بندی خود تعداد استنادات دانشگاه‌ها بر اساس پروفایل در گوگل اسکالر را به صورت نسخه بتا (Beta) به نمایش می‌گذارد.
دکتر علی فتح‌زاده افزود: تعداد استنادات طی فرایندی بر اساس پروفایل 110 محقق برتر هر دانشگاه در گوگل اسکالر بدست می‌آید. بر این اساس پروفایل‌های نمایه شده دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی شناسایی شده و با توجه به تعداد استنادات 10 نفر پُراستناد دانشگاه در گوگل اسکالر (Google Scholar) بر اساس نام و نشانی الکترونیکی وابسته به دانشگاه مربوطه، ارزیابی و رتبه‌بندی انجام می‌‌شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در این رتبه‌بندی، "پروفایل" نزدیک به پنج هزار مؤسسه شناسایی و ارزیابی شده است و هدف کلیدی از انتشار این نظام رتبه‌بندی، تشویق هرچه بیشتر دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزش عالی به حضور پررنگ‌تر و فعال‌تر در فضای وب است.
شایان ذکر است آزمایشگاه «سایبرمتریکس» سالانه دو ویرایش از این نظام را در ماه‌های جولای و دسامبر منتشر می‌کند. این نظام رتبه‌بندی، مؤسسه‌ها را با نشانی وب‌سایتشان در پایگاه «گوگل اسکالر» شناسایی و 10 «پروفایل» عمومی آن‌ها را پایش می‌کند.
روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه این موفقیت ارزشمند را به اساتید ارجمند و جامعه دانشگاهی اردکان تبریک و شادباش عرض می‌نماید.
تعداد بازدید:
679
درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal