تاریخ:1400/08/25
تعداد بازدید:821
در نشست فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رئیس دانشگاه اردکان صورت پذیرفت؛ موافقت با واگذاری 77 هزار متر از اراضی ضلع شمال غربی به دانشگاه
با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دانشگاه اردکان و‌ اداره کل مسکن و شهرسازی استان یزد، آرزوی دیرینه دانشگاه اردکان تحقق یافت و 77,000 مترمربع از اراضی ضلع شمال غربی دانشگاه اردکان به این دانشگاه واگذار گردید.
با تفاهم‌نامه سه جانبه صورت گرفته بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دانشگاه اردکان و‌ وزارت راه و شهرسازی، آرزوی دیرینه دانشگاه اردکان تحقق یافت و 77,000 متر مربع از اراضی ضلع شمال غربی دانشگاه اردکان به این دانشگاه واگذار گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان، در نشستی که با حضور رئیس دانشگاه و‌ معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در دفتر فرماندهی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار امیر علی حاجی‌زاده برگزار گردید، 77 هزار مترمربع از اراضی ضلع شمال غربی که در اختیار نیروی هوا فضای سپاه پاسداران بود، برای ساخت فضاهای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی به دانشگاه اردکان واگذار گردید.
دکتر فاطمه بهجتی اردکانی در ابتدای این نشست به ارائه گزارش عملکرد دانشگاه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، عمرانی و فرهنگی پرداخت و افزود: دانشگاه اردکان در سال‌های اخیر در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی رشد چشمگیری داشته و توانسته است با تلاش و‌ همت ستودنی همه همکاران و مجموعه مدیریت پرکار و‌ باانگیزه، کارنامه درخشانی در تمامی بخش‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی، عمرانی و اداری به ثبت برساند.
دکتر بهجتی اردکانی در ادامه سخنان خود خاطر نشان ساخت: این دانشگاه علیرغم موفقیت در تمامی زمینه‌ها، از نظر وسعت و مساحت زمین با کمبود مواجه است و با استانداردهای سرانه فیزیکی مناسب برای هر دانشجو فاصله دارد.
سردار امیر علی حاجی‌زاده که به همراه دو تن از معاونین حقوقی و املاک خود در این جلسه حضور داشتند، عملکرد دانشگاه اردکان را قابل تقدیر و ستایش دانستند و به اهمیت شاخص آموزش در رشد و ‌توسعه همه جانبه کشور اشاره کردند.
وی با توجه به درخواست و‌ مکاتبات رئیس دانشگاه، همچنین جلسه تشکیل شده در تاریخ 1400/3/23 و بازدید میدانی معاون مهندسی نیروی هوا فضای سپاه از اراضی و‌ تشریک مساعی در خصوص موضوعات مورد درخواست دانشگاه و با عنایت به نیاز مبرم دانشگاه جهت گسترش فضاهای علمی، آموزشی، فرهنگی و‌ ورزشی همچنین در راستای رسالت سپاه پاسداران در جهت حمایت از ارتقاء دانش و ‌تخصص جامعه علمی کشور، دستور لازم برای اخذ تفاهم‌نامه را صادر و در پایان جلسه تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای امضا شد تا برای ادامه فرایند واگذاری، به تایید مدیر کل مسکن و شهرسازی استان یزد نیز رسانده شود.
شایان ذکر است رئیس دانشگاه در نشست جداگانه‌ای که در ادامه در محل اداره کل مسکن و شهرسازی استان یزد برگزار شد، به تشریح تفاهم‌نامه‌ مذکور پرداخت. در این جلسه مهندس یادگاری، مدیرکل مسکن و شهرسازی استان یزد پس از بررسی دقیق سوابق پرونده مذکور و به منظور کمک به توسعه کمی و کیفی آموزش عالی شهرستان اردکان و با هدف اجرایی شدن این امر مهم و ضروری، تفاهم‌نامه سه جانبه مذکور را امضا نمود.
نمایش فیلم
تصاویر مرتبط

  • سردارحاجی_0
  • سردارحاجی_0
  • سردارحاجی_0
  • سردارحاجی_0
  • سردارحاجی_0
  • سردارحاجی_0

درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal