تاریخ:1400/06/10
تعداد بازدید:232
تأکید مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر دیپلماسی علمی
دکتر زلفی‌گل با تاکید بر اهمیت دیپلماسی علمی تصریح کرد: امتیازات ویژه‌ای برای کسانی که در دیپلماسی علمی فعالیت کنند قائل خواهیم شد و در آئین‌نامه ارتقا و ترفیع اعضای هیأت علمی بازنگری خواهد شد. هر عضو هیأت علمی باید حداقل با یک گروه بین‌المللی تعامل علمی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان به نقل از اداره ‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد ‌علی زلفی‌گل در ارتباط آنلاین با آئین افتتاحیه پنجاه و دومین کنفرانس ریاضی ایران که توسط دانشکده ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت گسترش تعاملات علمی با کشورهای همسایه، گفت: در این دوره، حمایت ویژه‌ای از دیپلماسی علمی خواهیم داشت و برای تحقق مرجعیت علمی در جهان تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست.

دکتر زلفی‌گل با تاکید بر اهمیت دیپلماسی علمی تصریح کرد: در این دوره از مدیریت وزارت عتف، حمایت ویژه‌ای از دیپلماسی علمی خواهم داشت و برای تحقق مرجعیت علمی تلاش خواهم کرد تا ردیف ویژه‌ای در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.

وی همچنین ادامه داد: امتیازات ویژه‌ای برای کسانی که در دیپلماسی علمی فعالیت کنند قائل خواهیم شد و در آئین‌نامه ارتقا و ترفیع اعضای هیأت علمی بازنگری خواهد شد. هر عضو هیأت علمی باید حداقل با یک گروه بین‌المللی تعامل علمی داشته باشد و بزرگان و اندیشمندان دانش ریاضی باید دانشجویان خود را برای نقش‌آفرینی در عرصه‌های بین‌المللی تشویق، ترغیب و راهنمایی کنند. باید در تقویم آموزشی دانشگاه‌ها این تعاملات تسریع شود و امکان رفت و آمد اساتید و دانشگاهیان برای توسعه تعاملات علمی فراهم شود.
وی با بیان اینکه ما در قبال 630 میلیون جمعیت کشورهای همسایه، مسئولیم گفت: علم عنکوبت‌وار که فقط در داخل و دور خودش باشد، اثربخشی ندارد، علم زمانی ارزشمند است که دارای تعاملات دهنده و گیرنده باشد. تعامل با کشورهای پیشرفته مهم است، اما تعامل با کشورهای همسایه نیز اهمیت بالایی دارد، چرا که اگر تعاملات علمی گسترده باشد، آنها نیز رفتارهای هم افزا خواهند داشت، وقتی از مرز بین دو کشور، دانشمندان و تاجران عبور کنند، سربازان عبور نخواهند کرد. وقتی همسایگان ما دانایی بالاتری داشته باشند، امنیت منطقه تأمین می‌شود.
نمایش فیلم
تصاویر مرتبط

  • in2_0

درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal