تاریخ:1400/02/01
تعداد بازدید:376
بررسی همکاری‌های مشترک دانشگاه اردکان و شهرداری اردکان
در نشست مشترک سرپرست شهرداری اردکان با رئیس، معاون آموزشی و پژوهشی و جمعی از مدیران بخش‌های مختلف دانشگاه اردکان، ارتقاء همکاری‌های مشترک این دو نهاد آموزشی و اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان؛ در این نشست دکتر فاطمه بهجتی اردکانی، رئیس دانشگاه اردکان با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه اردکان و مسئولیت اجتماعی دانشگاه اظهار داشت: امروزه توانمندی‌های دانشگاه اردکان در بخش‌های گوناگون آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی بر همگان مسجل شده است و دانشگاه مصمم است تا بتواند به پشتوانه این توانمندی‌ها، اثرگذاری مفیدی در سطح شهرستان و استان داشته باشد. از این رو مجموعه شهرداری اردکان نیز که بنا به ماهیت ذاتی خود در خط مقدم مواجهه با مردم عزیز شهر اردکان است به عنوان یک درگاه می‌تواند نیازهای خود را در ابعاد مختلف به دانشگاه اعلام نماید و با تعامل سازنده بین این دو مجموعه یقیناً سطح و سبک زندگی در این شهر ارتقای چشمگیری خواهد یافت.
در  ادامه این جلسه، دکتر فتح‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز با اشاره به خواهرخواندگی شهر ایمولای ایتالیا و اردکان تصریح کرد با وجود نخبگان حاضر در این دانشگاه و درخشش آنها در ابعاد ملی و بین‌المللی، این ظرفیت برای توسعه روابط بین دانشگاه ایمولا و دانشگاه اردکان در زمینه‌های مختلفی نظیر راه‌اندازی دوره‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو و پژوهش‌های مورد علاقه طرفین وجود دارد و یکی از برنامه‌های جدی این معاونت ورود به عرصه‌های بین‌المللی در این سطح و ابعاد می‌باشد.
دکتر مسعود رهایی‌فرد، دکتر حیدر مفتاحی‌زاده و دکتر مجید ملاولی از دیگر مدعوین این جلسه بودند که هر یک به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه‌های همکاری بین دانشگاه‌های اردکان و ایمولای ایتالیا و نیز مدیریت پسماند با استفاده از شیوه‌های نوین پرداختند.
درادامه این نشست مهندس احمد شفیع‌زاده سرپرست شهرداری اردکان نیز با تشکر از نگاه جامع مسئولان دانشگاه در طرح‌های شهری و حرکت به سمت مسئولیت‌های اجتماعی گفت هرگاه نگاه علمی پشتوانه مباحث و طرح‌های اجرایی باشد یقیناً این پروژه‌ها قرین موفقیت خواهد بود و نگاه بنده نیز در این خصوص استفاده حداکثری از توان نخبگان شهری به ویژه دانشگاه مادر شهرستان، دانشگاه اردکان است.
وی با اشاره به برخی مشکلات زیست محیطی و فرهنگی شهر، خاطر نشان ساخت در خصوص حل این مشکلات باید یک نگاه بلند مدت داشت و برای فرهنگ‌سازی در این خصوص آماده هرگونه همکاری هستیم.
مهندس شفیع‌زاده در ادامه به بیان تاریخچه خواهرخواندگی بین دو شهر ایمولای ایتالیا و اردکان پرداخت و ضمن حمایت همه جانبه از پیشنهادهای مطرح شده، پیش‌قراول شدن دانشگاه اردکان را در جهت عملیاتی نمودن تفاهم‌نامه منعقد شده بین دو شهر به فال نیک گرفت و آماده هرگونه همکاری در این خصوص شد.

نمایش فیلم
تصاویر مرتبط

  • 0_0
  • 1_0
  • 2_0
  • 3_0
  • 4_0

درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal