تاریخ:1399/12/04
تعداد بازدید:256
امضای تفاهم نامه فی مابین دانشگاه‌های امیرکبیر، اردکان و شرکت صنعتی معدنی چادرملو
دانشگاه‌های امیرکبیر، اردکان و شرکت صنعتی معدنی چادرملو تفاهم نامه همکاری سه جانبه امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان به منظور برقراری همکاری‌های پژوهشی مستمر بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه اردکان و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، راه اندازی مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در برج فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دستورکار قرار گرفت.
این نشست که با حضور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس دانشگاه اردکان و مدیرارتباط با صنعت این دانشگاه، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مدیر عامل شرکت انتقال آب خلیج فارس و به میزبانی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد؛ دکتر فاطمه بهجتی اردکانی رئیس دانشگاه اردکان این تفاهم نامه را گامی بلند و عملیاتی درجهت همسو کردن مبانی آکادمیک و خلاق با فعالیت های صنعتی و تولیدی عنوان کرد که می تواند تحولات عظیمی را در مراکز علمی و تولیدی کشور به ارمغان آورد. دکتر بهجتی اردکانی همچنین با اشاره به جایگاه صنعتی اردکان، آمادگی دانشگاه اردکان را جهت هرگونه همکاری با واحدهای صنعتی در جهت پیشبرد توسعه پایدار در منطقه اعلام نمود.
مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز مهمترین استراتژی های چادرملو را افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید، کاهش مصرف انرژی و داخلی سازی قطعات صنعتی و ماشین آلات عنوان کرد و گفت: در حال ورود به اکتشاف در معادن عمیق هستیم و قطعاً در این راه نیازمند بهره‌گیری از فناوریها و نوآوریهای به روز می‌باشیم و این همکاری با مراکز علمی، می‌تواند گام ارزشمندی جهت تحقق اهداف ما باشد.
دکتر میرعلی یاری مدیر عامل شرکت انتقال آب خلیج فارس نیز ضمن تشریح اقدام بی نظیر طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب به مناطق مرکزی ایران گفت: چادرملو تمایل بسیاری برای ساخت ممبران های آب شیرین کن بعنوان اصلی ترین قطعه مورد نیاز کشور دارد که امیدواریم از نتایج عملی این توافقنامه تولید این قطعه استراتژیک در داخل باشد.
در ابتدا این نشست هم دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام اینکه در برنامه راهبری دانشگاه به دنبال حل مشکلات بخش‌های تولید و صنعت و مهارت افزایی هستیم اظهار امیدواری کرد: این توافقنامه آغازی بر ارتقای همکاری عملی و تنگاتنگ صنعت و دانشگاه باشد. 
لازم به ذکر است شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ایجاد مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه را با همکاری مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه اردکان در برج فنآوری ابن سینا، بعنوان شرکت پیشتاز و اولین شرکت تولیدی و صنعتی کشور در دستور کار خود قرارداده است تا با استقرار آن، هوشمندسازی خطوط تولید و گسترش فناوری نوظهور همچون پردازشگرهای کلان داده ها، هوشمندسازی سامانه ها و فرآیند مواد پیشرفته در ساختار تولیدی شرکت را بعنوان رسالتی در جامعه تولیدی و علمی کشور پیاده سازی نماید.
نمایش فیلم
تصاویر مرتبط

  • امیرکبیر_0
  • امیرکبیر_0
  • امیرکبیر_0
  • امیرکبیر_0

درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان
کدپستی: 95491-89518 فکس: 32248384-035 رایانامه: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal