تاریخ:1399/10/03
تعداد بازدید:2823
انتخاب طرح صنعتی عضو هیأت علمی دانشگاه اردکان به عنوان طرح برگزیده کشور
طرح عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه اردکان به عنوان طرح صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور انتخاب گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان طرح دکتر حیدر مفتاحی‌زاده با عنوان«توسعه کشت گیاهان دارویی و صنعتی با هدف اشتغال‌زایی در مناطق روستایی شهرستان قلعه گنج استان کرمان» جزء طرح‌های پژوهشی برگزیده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1399 معرفی شد. این طرح صنعتی آموزشی که در قراردادی با بنیاد مستضعفان-بنیاد علوی منعقد شده، ساماندهی و توسعه کاشت و راه اندازی واحدهای فراوری در منطقه با هدف ایجاد و توسعه اشتغال در روستاهای شهرستان قلعه گنج انجام شده و نتیجه آن کاشت 300 هکتار انواع گیاهان دارویی نظیر چای ترش، به‌لیمو، حنا و گوار می‌باشد که کشاورزان با آموزشی که دیده اند، توانسته‌اند مهارتی پیدا کنند که با اتصال به بازار بتوانند این روند را ادامه بدهند.
ایجاد اشتغال برای بیش از 100 خانوار روستایی، آموزش به جامعه هدف با هدف کسب مهارت معرفی چند گونه گیاه دارویی جدید در منطقه از جمله دستاوردهای این طرح می‌باشد. همچنین راه اندازی واحدهای فراوری و صنایع تبدیلی و کیفی سازی فعالیت‌های صورت گرفته و ایجاد شرکت‌های تعاونی از جمله برنامه‌های پیش رو جهت توسعه این طرح می‌باشد.
روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان این موفقیت را به دکتر مفتاحی‌زاده و جامعه علمی اردکان تبریک می گوید.
 
نمایش فیلم
تصاویر مرتبط

  • مفتاحی_0
  • مفتاحی_0

درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها و پیوندها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal