تاریخ:1399/07/14
تعداد بازدید:533
آغاز عملیات عمرانی اولین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد در دانشگاه اردکان
همزمان با روز گرامی‌داشت دامپزشکی عملیات عمرانی نخستین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد در دانشگاه اردکان آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان، در آیین کلنگ‌زنی این پروژه دکتر محمدتقی نظرپور معاون محترم اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی و جمعی از مسئولین استان و شهرستان، اعضای هیأت رئیسه و هیأت علمی و خیرین به صورت حضوری شرکت داشتند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در سخنرانی ویدئو کنفرانسی خود، احداث 80 درصد ساختمان‌های دانشگاه اردکان به صورت خیری را مایه افتخار مجموعه آموزش عالی عنوان کرد. دکتر محمدتقی نظرپور آغاز عملیات عمرانی احداث نخستین بیمارستان دامپزشکی در مرکز کشور را اتفاق بسیار مبارک و میمون توصیف کرد و با بیان اینکه شهرستان اردکان و استان یزد در حوزه سوارکاری و دامداری از جایگاه خوبی برخوردار هستند اظهار امیدواری کرد که این بیمارستان تخصصی بتواند کمک های مؤثری را به مجموعه شهرستان و استان ارائه دهد. معاون وزیر علوم همچنین با بیان اینکه طرح‌های وزارت علوم بایستی بتوانند پس از بهره‌برداری هم در خدمت اساتید و دانشجویان و هم در خدمت جامعه باشند، در خصوص تجهیزات مورد نیاز دامپزشکی در دانشگاه اردکان قول پیگیری داد.
رئیس دانشگاه اردکان هم ضمن تشکر از حضور معاون محترم اداری، مالی و مدیرت منابع وزارت علوم در آیین دانشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان و همچنین خیر مقدم به حاضرین در جلسه، به جایگاه ویژه اردکان در حوزه دام و طیور پرداخت و بهره‌مندی از چندین واحد بزرگ پرورش دام سنگین و سبک و همچنین سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در خصوص اصلاح نژاد دام را از جمله این ویژگی‌ها عنوان کرد. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی در ادامه با اشاره به اینکه اردکان یکی از قطب‌های پرورش اسب اصیل کشور می‌باشد و هرساله در جشنواره‌های کشوری زیبایی صاحب مقام اول تا سومی بوده است افزود: همه این پتانسیل‌ها ضرورت احداث یک بیمارستان تخصصی و آموزشی دامپزشکی را در منطقه بیشتر می‌کند. رئیس دانشگاه اردکان همچنین انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه اردکان با مراکزی نظیر مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی میبد، مرکز تحقیقات ناباروری استان، مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی استان و اداره کل دامپزشکی استان یزد را زمینه‌های ارزشمندی برشمرد که می‌تواند در کنار بیمارستان تخصصی به تکمیل چرخه بسیاری از پژوهش‌های مورد نظر در چشم‌انداز دانشگاه بیانجامد. دکتر بهجتی اردکانی همچنین با تشکر از خیر طرح و همچنین پرورش دهندگان اسب در شهرستان، اظهار امیدواری کرد: با بهره‌مندی از نخستین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان، دانشگاه اردکان یکی دیگر از رسالت‌های اجتماعی خود را در بحث ارتباط با جامعه عملیاتی کند.
سید مجتبی حسینی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد هم که دیگر سخنران این مراسم بود گفت: صنعت اسب و سوارکاری در سند رشد و توسعه استان از جایگاه مناسبی برخوردار است و چنین پروژه‌هایی که همیشه جای خالی آن احساس می‌شد، می‌تواند نقش مؤثری را در تاب‌آوری این صنعت داشته باشد. قابلیت‌های اردکان در زمینه دامپروری، صادرات فراورده‌های دامی و سیاست‌های استان در خصوص تأمین نهاده‌های دامی و علوفه از جمله دیگر محورهای سخنان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بود.
محمدرضا قانعی خیر پروژه هم که از باشگاه‌داران نمونه اردکانی می‌باشد، در این جلسه با ابراز خرسندی از اینکه می‌تواند نقشی را در جهت حمایت از دامپزشکی و دامداران منطقه داشته باشد اظهار امیدواری کرد که بتوانیم در کمتر از 2 سال آینده این طرح عمرانی را به سرانجام برسانیم.
در این جلسه دکتر مجید مروتی رئیس دانشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان هم ضمن بیان تاریخچه شکل‌گیری دانشکده پیرادامپزشکی در دانشگاه اردکان اظهار داشت: گروه دامپزشکی از سال 91 در دانشگاه اردکان کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته (علوم آزمایشگاهی) و کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی جانوری سلولی-تکوینی دایر می‌باشد.
لازم به ذکر است نخستین بیمارستان دامپزشکی استان در زیربنای 2200مترمربع و در 2 طبقه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال به صورت خیری در دانشگاه اردکان احداث خواهد گردید.

نمایش فیلم
تصاویر مرتبط

 • بیمارستان_0
 • بیمارستان_1
 • بیمارستان_2
 • بیمارستان_0
 • بیمارستان_1
 • بیمارستان_2
 • بیمارستان_3
 • بیمارستان_4
 • بیمارستان_5
 • بیمارستان_6
 • بیمارستان_7
 • بیمارستان_8

درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان
کدپستی: 95491-89518 فکس: 32248384-035 رایانامه: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal