گروه علوم ورزشی
معرفی گروه
تاریخچه گروه
1391: گروه علوم ورزشی جهت ارائه واحد درسی تربیت بدنی عمومی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی سابق تاسیس گردید.
1392: اولین دوره از دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی با جنسیت مرد در گروه پذیرفته گردیدند.
1397: اولین دوره از دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی با جنسیت زن در گروه پذیرفته شدند.
 
درباره گروه
گروه علوم ورزشی در دوره کاردانی علوم ورزشی - شاخه مربی‌گری دانشجوی مرد و زن می‌پذیرد. در دوره کاردانی 11 واحد عمومی، 11 واحد تربیتی، 22 واحد پایه و اصلی و 32 اختصاصی وجود دارد. حدود 25 درصد از واحدهای اختصاصی، پایه و اصلی به صورت عملی و مابقی به صورت نظری ارائه می‌شود. 
 
فضاهای ورزشی
1398- احداث و تجهیز مجموعه ورزشی در خوابگاه باغ درخشان
1399- بهره‌برداری از زمین چمن مصنوعی واقع در سایت اصلی دانشگاه
 
اهداف
تربیت بدنی فرآیندی است آموزشی - تربیتی، که از جهات مختلف با علوم انسانی - اجتماعی، علوم پایه و علوم تندرستی و پزشکی پیوند یافته و اثر و نقش آن در رابطه با توان‌بخشی و بهسازی جسمی و روانی افراد جامعه غیر قابل انکار است و در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و منزلت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. هدف آن تربیت نیروی ‌انسانی‌ متعهد و متخصص‌ برای‌ تحقق‌ آرمان‌های ‌انقلاب‌ اسلامی‌ در عرصه‌ ورزش‌ و تربیت‌ بدنی ‌کشور و بهبود بخشیدن به اجرا و رشد انسان از طریق فعالیت‌های جسمانی است. شواهد و تحقیقات ‌علمی‌ مبین‌ این‌ واقعیت‌ است‌ که‌ امروزه‌ تربیت ‌بدنی‌ از حدود اهداف‌ گذشته‌ خود فراتر رفته‌ و به‌ عنوان‌ یک‌ رشته‌ دانشگاهی‌ قلمرو وسیعی‌ از دانش‌ها و علوم‌ را به‌ عنوان‌ مبانی‌ روانشناسی‌، جامعه‌شناسی‌، فیزیولوژیکی‌، فیزیکی‌ و ... به‌کار گرفته‌ تا به‌ اهداف‌ گسترده‌ای‌ در زمینه‌ تعلیم‌ و تربیت‌ و ورزش‌، یادگیری‌ و تکامل‌ حرکتی‌، روانشناسی ورزشی‌، جامعه‌شناسی‌ ورزشی‌، طب ورزشی‌، تغذیه ورزشی، حرکت‌ درمانی، اقتصاد و بازایابی ورزشی، توریسم ورزشی، مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی و بالینی و... نائل‌ گردد.
 
چشم‌انداز
• افزایش اثربخشی آموزش و پژوهش‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی در جهت تجاری‌سازی دستاوردهای علمی حوزه ورزش
• رشد مهارت‌افزایی فارغ‌التحصیلان به منظور اشتغال‌زایی و کمک به برطرف نمودن نیازهای روز ورزش کشور از طریق تعامل سازنده با مراکز علمی
• فراهم نمودن امکان ادامه تحصیل در گرایش‌های رشته علوم ورزشی (فیزیولوژی ورزشی، مدیریت ورزشی، رفتار حرکتی، آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی، بیومکانیک ورزشی، روانشناسی ورزشی)
• اخذ مجوز مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته علوم ورزشی به منظور تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی سند راهبردی ورزش کشور
تاریخ به روز رسانی:
1399/05/20
تعداد بازدید:
2829
درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal