معرفی

 
اهتمام و نگاه ویژه اهالی شهر علم و اخلاق «اردکان» به دانش، توأم با تعهد و ایمان همواره زبانزد و مورد تحسین همگان بوده است. دیاری که مهد پرورش بزرگ‌مردانی منشا اثر، همچون مرحوم حضرت آیت‌الله خاتمی (ره) بوده و این افتخار، مسئولیت دانشگاهیان این شهر را در راستای استمرار این تاثیرگذاری سنگین‌تر نموده است.
بدیهی است که ارتقاء و تعالی یک واحد دانشگاهی با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم به ویژه جذب اعضای هیأت علمی متخصص و متعهد، راه‌اندازی و توسعه‌ رشته‌های تحصیلی به‌روز و کارآمد و توسعه تحصیلات تکمیلی به انضمام پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی میسر می‌گردد. از این رو همه‌ سعی و تلاش بنده و همکارانم در حوزه ستادی دانشگاه اردکان به عنوان دومین دانشگاه جامع استان یزد فراهم آوردن بستری مناسب برای رشد و بالندگی اساتید، دانشجویان و کارکنان این مجموعه است تا بیش از پیش زمینه‌های ارتقا دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی را فراهم آوریم.
در این راستا دانشگاه اردکان مأموریت خود را ارائه هدفمند خدمات آموزشی، پژوهشی، فناوری و اجتماعی در جهت نیل به اهداف زیر می‌داند:
• ایفای نقش موثر در پیشرفت مسیر علمی کشور در راستای دستیابی به آرمان‌های متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و چشم‌اندازهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
• توسعه الگوی آموزشی مبتنی بر یادگیری دانش همراه با پرورش مهارت‌ها با تلفیق علم، پژوهش و مهارت
• تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد، توانمند و کارآفرین
• ایفای نقش محوری در توسعه پایدار شهرستان اردکان با توجه به نیازها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بومی
در این مسیر ارزشمند بعد از لطف خدا و توفیقات الهی به همت تمامی اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم، همدلی و همراهی مسئولان و شهروندان فرهیخته و فهیم نیازمندیم. امید است این دانشگاه بتواند سهم خود را در توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان و همچنین در پاسخ‌گویی به نیازهای شهرستان به شکل موثری ایفا نماید.
توفیق و سربلندی یکایک همکاران گرامی و دانشجویان عزیز را از درگاه باری‌تعالی خواستارم.
فاطمه بهجتی اردکانی
ریاست دانشگاه 
تاریخ به روز رسانی:
1399/04/29
تعداد بازدید:
442
درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal