1399/04/11
خبرگزاری ایرنا
یزد - ایرنا - رییس دانشگاه اردکان گفت: مزرعه گیاهان دارویی و صنعتی این واحد دانشگاهی به عنوان هسته شکل گیری یکی از مراکز بذر کشور آماده بهره‌برداری است .
فاطمه بهجتی اردکانی روز چهارشنبه در بازدید از مزرعه و گلخانه گیاهان دارویی و صنعتی این مرکز آموزش عالی ایجاد این مجموعه علمی و پژوهشی و مزرعه گیاهان دارویی و صنعتی را از جمله رسالت‌های دانشگاه در راستای خدمت‌رسانی به مردم منطقه عنوان کرد.
وی با اشاره به فعالیت‌های علمی صورت گرفته در این مزرعه در مدت کوتاه شکل‌گیری آن، آمادگی دانشگاه را برای هرگونه همراهی در این مورد اعلام کرد.
همچنین رییس پژوهشکده گیاهان دارویی و صنعتی دانشگاه اردکان از ایجاد یکی از غنی‌ترین کلکسیون‌های بذر کشور در این مزرعه خبر داد و افزود: در حال حاضر پنج پایان‌نامه کارشناسی ارشد و سه طرح تحقیقاتی در دست اجرا است.
حیدر مفتاحی‌زاده با بیان اینکه هم اکنون زمینه نگهداری گیاهان و بذر گیاهان در این مزرعه فراهم شده است، هدف اصلی این مجموعه را ارائه الگوی جدیدی از کشت متناسب با اقلیم بیابانی برای منطقه عنوان کرد.
در این بازدید مقرر شد با اضافه شدن برخی امکانات، چرخه فراوری گیاهان دارویی و صنعتی نیز در مزرعه تکمیل شود.
مزرعه و گلخانه گیاهان دارویی و صنعتی دانشگاه اردکان در زمینی به مساحت سه هزار و 500 مترمربع در محل قدیم دانشگاه ساخته شده است.
در این مزرعه که در اواخر سال 1398 شروع به کار کرده، 15 نوع گیاه دارویی کشت و برای تحقیقات آماده می‌شود.
تعداد بازدید:
287
درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان    کدپستی: 95491-89518
تلفن: 33900000-035 فکس: 32248384-035         پست الکترونیک: info@ardakan.ac.ir
© کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال برای دانشگاه اردکان محفوظ می‌باشد.
Powered by DorsaPortal