تاریخچه مراکز علمی و آموزشی
اردکان که همواره از گذشته‌های دور جایگاه فضلیت و علم اندوزی بوده، از دهه ۴۰ قدم به وادی آموزش عالی می گذارد تا فصل جدیدی در تاریخ پرفروغش گشوده شود.
تاریخچه آموزش عالی در این شهرستان به سال ۱۳۴۸ باز می گردد؛ به‌طوری‌که در این سال دانشسرای مقدماتی در اردکان تأسیس می شود و سپس این مرکز در سال ۱۳۶۰ به‌عنوان دانشسرای تربیت معلم به کار خود ادامه داده و نهایتاً از سال ۱۳۷۴ به عنوان آموزشکده فنی شهید بهشتی مشغول به فعالیت می باشد. در سال ۱۳۶۸ دانشگاه پیام نور در این شهرستان آغاز به کار کرد و به دنبال آن در سال ۱۳۷۴دانشکده منابع طبیعی و همچنین مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی (دانشکده هنر) و در سال ۱۳۷۹ نیز دانشگاه آزاد اسلامی در اردکان تأسیس می‌شود و در سال ۱۳۸۸ مجتمع آموزش عالی دانشجو پذیرش و رسماً فعالیت آموزشی خود را آغاز می‌کند که از مرداد ماه ۱۳۹۲ به دانشگاه اردکان ارتقاء یافته است. نهایتاً دانشکده طب سنتی اردکان در سال ۱۳۸۹ از شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان دومین دانشکده طب سنتی کشور بعد از دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران تأسیس شد و دانشجویان رشته پزشکی از طریق آزمون به این دوره تخصصی راه پیدا می‌کنند.
در حال حاضر حدود ۹ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در شهرستان اردکان مشغول به تحصیل می‌باشند.
تاریخ به روزرسانی:
1399/04/26
تعداد بازدید:
81
درباره دانشگاه
ساختار دانشگاه
دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها
سامانه‌ها
راه‌های ارتباطی با دانشگاه اردکان آدرس: اردکان - بلوار آیت‌الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان
کدپستی: 95491-89518 فکس: 32248384-035 رایانامه: info@ardakan.ac.ir
Powered by DorsaPortal