تاریخ: 01 Feb 2023
تعداد بازدید: 303

معاون آموزشی وزارت علوم در دانشگاه اردکان: وزارت علوم در سند تحول آموزش عالی به دنبال ایجاد و تقویت رشته‌هایی متناسب با نیاز آینده کشوراست

معاون آموزشی وزارت علوم در جلسه شورای دانشگاه اردکان در تشریح برنامه وزارت عتف در سند تحول آموزش عالی تأکید کرد: در سند تحول آموزش عالی به دنبال ایجاد و تقویت رشته‌هایی متناسب با نیاز آینده کشور هستیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان، دکتر عموعابدینی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دکتر شیرعلی مشاور معاونت آموزشی وزارت عتف، با حضور در دانشگاه اردکان و پس از ادای احترام به مقام شهید گمنام دانشگاه، در جلسه شورای دانشگاه که با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و نماینده فرماندار برگزار شد اظهار داشت: در سند تحول آموزش عالی به ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای و رشته‌های مهارتی توجه ویژه ای شده است. دکتر عمو‌عابدینی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در این شهرستان، دانشگاه اردکان در سند تحول آموزش عالی می تواند جایگاه مناسبی را در بسیاری از حوزه ها به خود اختصاص دهد.
دکتر دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شواری اسلامی هم با اشاره به جایگاه عالم پروری و ظرفیتهای صنعتی، معدنی، صنایع غذایی و گردشگری شهرستان و زیرساخت های موجود دانشگاه اردکان؛ خواستار توجه بخش آموزش عالی برای رفع نیازهای حوزه های مزبور به صورت تخصصی شد.
در ابتدای این جلسه دکتر فتاحی رئیس دانشگاه اردکان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دانشگاه اردکان، مأموریت گرایی را محور فعالیت های این دانشگاه عنوان کرد.
در جلسه شورای دانشگاه اردکان، دکتر کفاش معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز گزارش مصور و مبسوطی از حوزه متبوع خود ارائه کرد.