تاریخ: 25 Dec 2021
تعداد بازدید: 323

دانشگاه اردکان، میزبان همایش مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان

مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان در همایشی یک روزه در دانشگاه اردکان سیاست گذاری‌ها و جدیدترین برنامه‌های خود را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان در این همایش که دکتر فاطمه بهجتی اردکانی رئیس دانشگاه اردکان و بیش از ۵۰ نفر از مسئولان و معاونین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان حضور داشتند؛ رئیس کانون بسیج اساتید استان با قدردانی از دانشگاه اردکان در برگزاری این همایش، کانون بسیج اساتید را نقطه پیوند علم با روحیه جهادی توصیف کرد که بایستی در شرایط کنونی بیش از پیش در دانشگاه‌ها نقش آفرینی کنند. دکتر محمد رضا دهقانی با بیان اینکه تا این لحظه نهادهای اجرایی هیچگاه بیش از این زمان از دانشگاه‌ها حل مسائل جامعه را درخواست نکرده بودند، اظهار داشت: بسیج اساتید ظرفیت این را دارد که در رفع موانع و مشکلات جامعه، به کمک مسئولان اجرایی بیاید. رئیس کانون بسیج اساتید استان در ادامه از تشکیل ۱۵ کارگروه در کانون بسیج اساتید استان خبر داد و افزود: دشمن هم اکنون با جنگ رسانه ای و تبلیغاتی به نبرد با کشورمان پرداخته است و بسیج اساتید با درایت و اقتدار علمی کامل بایستی به روشنگری و بصیرت افزایی در بین قشر جوان و دانشجویان اقدام نماید. دکتر دهقانی همچنین با گرامی داشت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: بسیجی بودن در سیره و روش می‌باشد و همواره بایستی با اخلاق، برخورد مناسب و سعه صدر همه اساتید را به داشتن روحیه جهادی و بسیجی ترغیب کنیم.
در ابتدای این نشست همچنین دکتر علی صحرایی اردکانی رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه اردکان به ارائه گزاشی از فعالیت‌های این کانون در دانشگاه اردکان پرداخت و تشکیل سه حلقه صالحین و برگزاری جلسات مختلف معرفتی و برگزاری شوراهای هم اندیشی اساتید و شورای راهبردی بسیج اساتید را از جمله آنها برشمرد. در این نشست همچنین هریک از مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان به ارائه پیشنهادات خود جهت هم افزایی و هم پوشانی برنامه ها و سیاست‌های راهبردی پرداختند.
در پایان احکام شورای کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان اعطا گردید.