تاریخ: 01 May 2022
تعداد بازدید: 315

پیام سرپرست دانشگاه اردکان به مناسبت روز معلم و استاد

در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم سرپرست دانشگاه اردکان با صدور پیامی این روز را گرامی داشت.
 بسم الله الرحمن الرحیم
پایه و اساس پیشرفت و توسعه هر کشور، توجه به آموزش و پرورش و تربیت نسل آینده‌ساز جوان است و معلم و استاد یادآور شکوه و عظمت فرهیختگانی است که در پرتو شمع وجود خود، زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته و به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم همت گماشته اند.
تلاش برای ایجاد روحیه خودباوری و تاب‌آوری و کوشش برای به ثمر رساندن استعداد و توانایی‌های بالقوه موجود در جوانان این مرز و بوم، یکی از اصلی‌ترین وظایف استادان است. انتظار می‌رود که معلمان و استادان فرهیخته، با استعانت از فرهنگ ایرانی و آموزه‌های اسلامی، بنیان‌های فکری و هویّت فرهنگی و اجتماعی جامعه را استحکام بخشند. اهتمام به ارتقا ء کیفیت آموزش و توجه به پژوهش‌های هدفمند در راستای مأموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها نیز از رسالت‌های اصلی استادان دانشگاه است. امسال هم که عنوان سال با نامگذاری از سوی مقام‌ معظم رهبری به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین مزین گردیده، اساتید و قشر نخبگان جامعه بایستی با همت مضاعف و تعامل سازنده با ارکان مختلف جامعه در جهت تحقق آن از هیچ کوششی فروگذار نکنند.
اینجانب، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت علامه مطهری، روز معلم و استاد را که امسال با پایان یک ماه روزه داری و عید اطاعات و بندگی قرین شده به تمامی معلمان و اساتید به ویژه همکارانم در دانشگاه اردکان تبریک عرض نموده و امیدوارم در پناه خداوند متعال، در تعلیم و تربیت فرزندان عزیز و آینده سازان میهن اسلامی‌مان همواره موفق و پیروز باشند.
احمد فتاحی اردکانی
سرپرست دانشگاه