تاریخ: 02 Jun 2022
تعداد بازدید: 314

آغاز شرکت در طرح دستیار فناوری با هدف حضور فعال دانشجویان در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور

طرح دستیار فناوری با راهبری و هدایت دانشگاه، پارک علم و فناوری استان یزد و با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه مهم‌ترین هدف طرح دستیار فناوری، آشنا کردن دانشجویان با فضای واقعی کار در حین تحصیل است زیرا شرکت‌های عضو پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور فعالیت‌های فناورانه مختلفی انجام می‌دهند و از تکنولوژی به‌روز استفاده می‌کنند، به این دلیل هنگامی که دانشجویان در چنین فضایی قرار بگیرند، می‌توانند دانش خود را کاربردی کنند و نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند. از طرف دیگر شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به دنبال نیروهای تحصیل کرده، آشنا با فضای کار و تربیت شده هستند؛ بنابراین طرح دستیار فناوری کمک بسیاری در این زمینه خواهد کرد و می‌توان گفت نیروهای آینده شرکت‌های فناور از طریق این طرح تأمین خواهند شد. در این طرح دانشجویان یک دوره زمانی ۶ ماهه کار دانشجویی در شرکت‌های فناور و دانش بنیان را می‌گذرانند و ماهیانه مبلغی را دریافت می‌کنند. این مبلغ برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب یک و دو میلیون تومان است.
گفتنی است دانشجویان کارشناسی پس از گذراندن نیم سال ششم تحصیلی، کارشناسی ارشد بعد از گذراندن نیم سال دوم می‌توانند در این طرح شرکت کنند. باید توجه داشت که برای انتخاب دانشجویان، مهم‌ترین معیار نتیجه مصاحبه با شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است، که شرکت‌ها بر اساس نیاز خود افراد مورد نظر را انتخاب می‌کنند و موظف به پذیرش افراد واجد شرایط هستند. واحدهای دانش‌بنیان و فناور متقاضی برای ثبت‌نام در این طرح و بهره‌مند شدن از مزایای آن می‌توانند از طریق آدرس سایت http://www.parkintern.ir اقدام نمایند. گفتنی است مهلت ثبت‌نام شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در این طرح تا ۲۰ خرداد است. همچنین دانشجویان متقاضی دستیاری می‌توانند از طریق لینک https://b۲n.ir/h۵۱۵۱۸ ثبت‌نام نمایند. آیین نامه طرح مذکور از لینک زیر قابل دسترس است: ویدئو آموزشی راهنمای ثبت‌نام را از لینک زیر مشاهده نمائید.