تاریخ: 07 Aug 2020
تعداد بازدید: 17282

خبرگزاری ایرنا

یزد - ایرنا - رییس دانشگاه اردکان از رسانه‌ها خواست قبل از ورود به موضوعی، شفاف‌سازی و بررسی آن را فراموش نکرده و اخلاق و انصاف رسانه‌ای در فضای مجازی را رعایت کنند.
به گزارش ایرنا فاطمه بهجتی پنجشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه بر عزم جدی دانشگاه اردکان در مأموریت‌های علمی و اجتماعی تأکید کرد و افزود: اخلاق رسانه ای حکم میکند هر موضوعی قبل از جامعیت دادن آن، بررسی و سپس منتشر شود.
وی چشم‌انداز دانشگاه را در ۲ دوره ۵ ساله و ۲۰ ساله عنوان و اظهار داشت: پس از اینکه جامعیت دانشگاه اردکان در سال ۹۷ تثبیت شد، سند چشم‌انداز دانشگاه اردکان تدوین و هم اکنون با تشکیل کمیته‌های پایش روند اجرایی آن به صورت مستمر دنبال می‌شود.
رییس دانشگاه اردکان همچنین در خصوص سیاست‌های دانشگاه در جذب رشته‌های جدید گفت: در جذب رشته نیز براساس سند راهبردی دانشگاه عمل شده و در سال گذشته یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع کارشناسی جذب و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت جذب سه رشته جدید نیز در سال جاری صورت گرفته اما در کل در حال حاضر سیاست وزارت علوم کیفیت بخشی و ارتقاء رشته‌های موجود در دانشگاه‌ها می‌باشد.
وی همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت حفظ جایگاه و جامعیت دانشگاه اردکان تأکید کرد: در گزارش‌هایی که اخیراً برای مسوولان وزارت علوم ارسال کرده‌ایم، از جایگاه دانشگاه به ویژه کسب چندین عنوان ارتقاء در رده‌بندی‌های ملی و بین‌المللی و همچنین موقعیت و پتانسیل‌های ویژه منطقه به ویژه در صنعت دفاع شده که ثمرات ارزشمندی نیز به دنبال داشته است.
بهجتی راه‌اندازی پنج کانون تفکر در دانشگاه، راه اندازی کلینیک ارتباط با صنعت، خدمات مرکز مشاوره دانشگاه و عضویت بسیاری از اعضای هیأت علمی دانشگاه اردکان در کمیسیون‌های تخصصی شهرستان را در راستای تحقق مأموریت‌های دانشگاه در ارتباط با جامعه و شهر توصیف کرد و گفت: در این راستا هر نهاد و دستگاهی درخواست داشته باشد، دانشگاه اردکان در جهت ارائه محتوای علمی مورد نیاز همکاری لازم را خواهد داشت.
وی همچنین برگزاری آزمون‌های کنکور سراسری، کارشناسی ارشد، کاردانی ناپیوسته و بسیاری از آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی برای اولین بار در اردکان و دانشگاه اردکان را از جمله دیگر افتخارات این دانشگاه بر شمرد و با اشاره به شرایط گسترش ویروس کرونا با تقدیر از همکاران دانشگاهی در امر برگزاری آزمون‌ها تأکید کرد: امسال این آزمون‌ها، طبق پروتکل‌های سختگیرانه سازمان سنجش در دست برگزاری هست و در این زمنیه لازم هست که هم داوطلبین و هم خانواده‌ها اطمینان خاطر و آرامش لازم را داشته باشند.
دکتر بهجتی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌ها در سال تحصیلی جدید گفت: دانشگاه تابع دستورالعمل‌های وزارت علوم و ستاد ملی کرونا خواهد بود و آنچه که تا این لحظه مشخص شده کلاس‌ها به صورت ترکیبی حضوری و مجازی خواهد بود و دانشگاه اردکان با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که در آموزش مجازی از ترم گذشته فراهم کرده آمادگی لازم را برای هرسناریویی در سال تحصیلی جدید خواهد داشت.
ارائه گزارشی از طرح‌های عمرانی دانشگاه از دیگر بخش‌های سخنان رییس دانشگاه اردکان بود که شامل گسترش اراضی به ۸.۱۰ هکتار، تکمیل دانشکده فنی مهندسی، تکمیل طرح خیری کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها، احداث زمین چمن، ساختمان جدید مرکز مشاوره دانشگاه در مرکز شهر، آغاز عملیات احداث سردردانشگاه و محوطه‌سازی بخش بزرگی از دانشگاه می‌باشد.
تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان، پایان بخش این نشست خبری بود.
دانشگاه اردکان در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو و ۹۰ نفر عضو هیات علمی دارد، در این واحد دانشگاهی ۴۴ کد رشته تحصیلی دایر است.
مجموع دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاهی شهرستان اردکان ۶ هزار و ۲۳۹ نفر است.
مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.