تاریخ: 13 Aug 2020
تعداد بازدید: 20428

خبرگزاری ایسنا

 
خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اردکان در سال ۲۰۲۰ میلادی و برای دومین سال پیاپی، در جمع یک درصد پژوهشگران پراستناد جهان قرار گرفت.

دکتر «علی فتح‌زاده» معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان با اشاره به قرار گرفتن نام دکتر «مسعود رهائی‌فرد» عضو هیئت علمی این دانشگاه در فهرست پژوهشگران پر استناد جهان، تصریح کرد: براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، فهرست یک درصد پژوهشگران پراستناد جهان از پایگاه طلایه‌داران علم Essential Science Indicators (ESI) و پایگاه استنادی Web of Science (WOS) استخراج شده و با در نظر گرفتن سه شاخص تعداد کل استنادات به تعداد مقالات استناد کننده، تعداد متوسط خود استنادی به ازای هر مقاله و متوسط درصد خود استنادی، این فهرست پالایش شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، پژوهشگرانی به جمع یک درصد برتر راه یافته‌اند که علاوه بر قرار گرفتن در فهرست اعلام شده در پایگاه‌های ESI و WOS، دست کم در دو شاخص از سه شاخص ذکر شده فوق، عملکرد قابل قبول داشته باشند و دارای مقاله باطل شده نیز نباشند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه اردکان، معاون دانشگاه اردکان در پایان این موفقیت ارزشمند را به جامعه دانشگاهیان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که نام دانشگاه اردکان همواره بر قله‌های رفیع پژوهش و فناوری در سطوح ملی و بین‌المللی بدرخشد.