تاریخ: 22 Dec 2021
تعداد بازدید: 378

در سلسله نشست‌های تجلی اندیشه دانشگاه اردکان؛ زمینه‌های همکاری‌های مشترک حوزه و دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت

در سلسله نشست‌های تجلی اندیشه دانشگاه اردکان، به منظور بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک حوزه و دانشگاه؛ نشست تخصصی این کارگروه به میزبانی دانشگاه اردکان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان، رئیس دانشگاه اردکان در این نشست با بیان اینکه هدف هر دو نهاد حوزه و دانشگاه رسیدن به کمال است اظهار داشت: فعالیت‌های مشترک زیادی هست که بایستی حوزه و دانشگاه با شناخت و درک صحیح به شناسایی و پررنگ کردن آنها بپردازند. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی افزود: با توجه به نیازهای جدید جامعه، حوزه و دانشگاه باید همچون دو بال در جهت حل مشکلات منطقه در کنار یکدیدگر باشند و همزمان با دنبال کردن مسائل آموزشی به دنبال حل مسائل و مشکلات شهر باشند تا در عمل هدف هر دو نهاد مبنی بر وحدت تحقق یابد.
در این نشست هر یک از اعضای هیأت علمی دانشگاه اردکان و همچنین تعدادی از روحانیون و طلاب حوزه علمیه امام صادق (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) اردکان نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص اولویت‌های فعالیت‌های مشترک کارگروه مذکور پرداختند.
پرداختن به ارتباط طلاب با دانشجویان در کنار ارتباط اساتید، تقویت کرسی‌های ترویجی با همکاری اساتید حوزه، استفاده از اساتید حوزه در سلسله نشست‌های تجلی اندیشه دانشگاه اردکان و ورود پژوهش‌های طلاب به رویداد سالانه معرفی پژوهشگران نمونه دانشگاه از جمله مباحثی بود که در این نشست مطرح گردید.