تاریخ: 27 Jan 2022
تعداد بازدید: 274

برگزاری جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اردکان به میزبانی دانشگاه اردکان

اعضای ستاد امر به معرف و نهی از منکراردکان به همراه جمعی از دانشگاهیان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دانشگاه اردکان تشکیل جلسه دادند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان، امام جمعه اردکان در این نشست با تأکید بر فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر در بین آحاد مردم، فعال کردن گروه‌های جهادی امر به معروف و نهی از منکر را اقدامی مؤثر در جهت گسترش این امر مهم در جامعه عنوان کرد. حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر همچنین با بیان اهمیت پیشگیری از عادی انگاری منکرات، خواستار پیگیری موارد گزارش شده از طریق مراجع ذی صلاح و مجاری قانونی گردید.
سرپرست دانشگاه اردکان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه‌ها، آمادگی دانشگاه اردکان را جهت هرگونه همکاری جهت پیشبرد برنامه‌های کارگروه‌های تخصصی این ستاد اعلام نمود. دکتر احمد فتاحی اردکانی همچنین بر طرح دغدغه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر اردکان در نشست‌های رؤسای مراکز آموزش عالی شهرستان تأکید نمود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اردکان هم در ابتدای جلسه موضوع مطالبه گری و نقش مردم و نخبگان به ویژه دانشگاهیان در شناسایی و حل مسائل فرهنگی و اجتماعی شهرستان را مطرح نمود.
حجت الاسلام حسینی پوربا تشریح ظرفیت‌های ستاد در تشکیل گروه‌های مطالبه گری در موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، محیط زیستی، سلامت و غیره، به تشریح شیوه‌نامه تشکیل گروه‌های مردمی مطالبه گری و نقش حمایتی ستاد از این تشکل ها پرداخت.
تأکید بر رعایت حداکثری و ترویج رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به عنوان یک امر به معروف با توجه وضعیت قرمز شهرستان، از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود.