تاریخ: 12 Apr 2022
تعداد بازدید: 320

چاپ کتاب استادیار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اردکان توسط انتشارات بین‌المللی اشپرینگر

کتاب دکتر محمد رضا برزگر بفرویی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اردکان در انتشارات بین المللی اشپرینگر به چاپ رسید.
 
کتاب دکتر محمد رضا برزگر بفرویی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اردکان در انتشارات بین المللی اشپرینگر به چاپ رسید
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، دکتر بهزاد کفاش معاون آموزشی و پژوهشی ضمن اعلام این خبر و عرض تبریک آن افزود: این کتاب با همکاری دکتر محمد رضا برزگر بفرویی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی و سه محقق دیگر، با عنوان Fault Current Limiters: Concepts and Applications در انتشارات بین المللی اشپرینگر به چاپ رسیده است. وی افزود انتشارات اسپرینگر یک شرکت انتشاراتی در زمینه‌ی چاپ مجلات علمی و کتاب است که در سال ۱۹۵۰ بنیان‌گذاری شده‌است. این مقام مسئول در ادامه گفت این پایگاه یکی از معتبرترین انتشارات علمی دنیا است که تعداد زیادی مجله و کتاب علمی را منتشر نموده و در زمینه‌های مختلف علمی از جمله پزشکی، فنی و مهندسی، علوم اجتماعی و غیره فعالیت دارد. دکتر کفاش درخصوص محتوای کتاب مذکور اظهار داشت، در چند دهه اخیر استفاده از محدودکننده‌های جریان خطا (FCL)، به‌ عنوان راه‌حلی برای کاهش سطح اتصال کوتاه در شبکه‌های قدرت بین پژوهشگران و شرکت‌ها مورد توجه قرار گرفته است. این تجهیزات در شرایط عادی افت ولتاژ و تلفات کمی را در شبکه ایجاد می‌کنند؛ اما به ‌محض وقوع خطا و در کمترین زمان ممکن، افت ولتاژ بزرگی را در سیستم ایجاد خواهند نمود و باعث محدود شدن جریان می‌گردند. بر پایه چنین مفهومی در دهه‌های اخیر انواع مختلفی از این تجهیز با تکنولوژی‌های مختلفی از جمله ادوات الکترونیک قدرت و مواد ابررسانایی توسعه پیدا کرده ‌است. وی افزود در کتاب حاضر، ضمن بررسی دلایل افزایش جریان اتصال کوتاه و لزوم استفاده از این تجهیزات، مبانی عملکرد انواع تکنولوژی‌های مورداستفاده در توسعه آن‌ها شرح داده می‌شود و در ادامه مکان‌های قابل ‌نصب و مسائل عملی آن‌ها مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار گرفته است. علاقمندان جهت مشاهده کتاب مذکور می‌توانند به وبسایت این انتشارات به نشانی زیر مراجعه نمایند:
روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه اردکان این موفقیت را به دکتر محمد رضا برزگر بفرویی و دانشگاهیان اردکان تبریک گفته و تداوم موفقیت‌های اعضای محترم هیات علمی این دانشگاه را از خداوند علیم مسئلت دارد.