تاریخ: 08 Jun 2022
تعداد بازدید: 384

تجلیل از سرآمدان آموزش دانشگاه اردکان و پیشکسوت فرهنگی

در دهمین آئین تجلیل از سرآمدان آموزش دانشگاه اردکان، اساتید نمونه معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، دهمین آئین تجلیل از سرآمدان آموزش دانشگاه اردکان با حضور امام جمعه، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه و جمعی از خیرین و اعضای هیأت امنای خیرین دانشگاه در سالن اجتماعات آموزشکده پیرادامپزشکی برگزار گردید.
امام جمعه اردکان در این مراسم با تبریک ایام دهه کرامت، شکرگزاری از نعمات را از وظایف مؤمنین عنوان و اظهار داشت: همه ما در جامعه بایستی در جهت ایجاد روحیه امید تلاش کنیم و در طول دوران اسلام نیز موارد زیادی را شاهد هستیم که در بدترین شرایط هم گشایش‌های زیادی حاصل شده است. حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر همچنین با اشاره به تأثیرگذاری دو نهاد حوزه و دانشگاه افزود: هرچه افتخارات اساتید و معلمان بیشتر شود به همان میزان مسئولیت ها هم بیشتر می‌شود که بایستی دقت لازم در انجام مسئولیت ها و وظایف صورت بگیرد. امام جمعه اردکان همچنین حمایت از دانشگاه و مجموعه های آموزشی را از جمله برنامه های خود عنوان کرد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم در این آئین، به نقش دانشگاه ها در توسعه پرداخت و گفت: بزرگترین سرمایه کشور نیروی انسانی هست که از مسیر دانشگاه می گذرد. دکتر محمد رضا دشتی اردکانی همچنین با اشاره به رسالت های دانشگاه اظهار امیدواری کرد: با تدوین نقشه آموزشی و علمی اردکان، چراغ راهی برای توسعه و پیشرفت متوازن شهرستان معین و مشخص گردد. عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین با یادآوری عنوان سال از سوی مقام معظم رهبری، بر تولید ثروت از طرح‌های دانش بنیان تأکید کرد. دکتر دشتی اردکانی همچنین با اشاره به نقش دانشگاه در حل مشکلات جامعه اظهار داشت: با توجه به وجود اساتید ممتاز در دانشگاه اردکان، این دانشگاه با خودباوری می تواند به الگویی در جهت حرکت به سمت مشکلات موجود تبدیل شود. نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی همچنین در تماس با کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، پیگیر برخی از مسائل دانشگاهیان شد.
سرپرست دانشگاه اردکان نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های مسئولین شهرستان، اعضای هیأت امنا، خیرین و رؤسای سابق دانشگاه پیشبرد و دستیابی به اهداف متعالی دانشگاه را در گرو همکاری و تعامل همه دانشگاهیان عنوان کرد. دکتر احمد فتاحی اردکانی رفع کمبودهای فضاهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه را یک نیاز ضروری برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با تخصیص مناسب بودجه بتوانیم اقدامات ارزنده‌ای را در این خصوص انجام دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین حمید طالب‌پور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هم در این نشست استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دانشگاه را خواستار شد.
در پایان این نشست از آقای تقی سنایی به عنوان پیشکسوت فرهنگی اردکان تقدیر شد. دکتر سمیه سلطانی به عنوان استاد نمونه دانشکد‌ه‌های کشاورزی و منابع طبیعی و پیرادامپزشکی، دکتر محسن شفیعی به عنوان استاد نمونه دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و دکتر راضیه شیخ‌پور به عنوان استاد نمونه دانشکده فنی مهندسی نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
از دکتر غلام‌رضا سیاحتی که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند و از دکتر مهدی گل‌وردی، دکتر نجات محمدی‌فر، دکتر زینب عبیری، دکتر سمیرا قربانی و دکتر امین احمدی به عنوان اساتیدی که در دوران آموزش مجازی با اقامت در اردکان به انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه پرداختند، تجلیل شد. همچنین از خانم‌ها دکتر عذرا محمدپناه، دکتر زهرا احمدی، دکتر آزاده چوب‌فروش‌زاده و دکتر راضیه جماعتی به عنوان مسئولین حال و گذشته مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی و کسب عنوان مرکز نمونه کشوری تجلیل شد.