تاریخ: 29 Jun 2022
تعداد بازدید: 3225

آغاز بزرگ‌ترین رقابت علمی سال ۱۴۰۱ همزمان با سراسر کشور در حوزه امتحانی دانشگاه اردکان

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اردکان در برگزاری آزمون‌های سراسری در گفتگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اظهار داشت: در آزمون امسال تعداد ۱۱۹۵ نفر داوطلب در گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه در این دانشگاه به رقابت خواهند پرداخت که افزایش قریب به ۱۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است. دکتر محمد شاکر اردکانی افزود: ۱۳۶ نفر در گروه هنر، ۳۶۳ نفر در گروه علوم انسانی، ۱۶۲ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۳۸۱ نفر در گروه علوم تجربی و ۱۵۳ نفر در گروه زبان‌های خارجی در دانشگاه اردکان رقابت خواهند کرد و ترکیب جنسیتی داوطلبان امسال به‌صورت ۶۳ درصد دختر و ۳۷ درصد پسر می‌باشد.
دکتر شاکر اردکانی خاطر نشان کرد: همانند سال‌های گذشته، تمام تلاش دانشگاه اردکان برگزاری این آزمون‌ در سطحی بالاتر از استانداردهای اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور است و از این نظر داوطلبان عزیز و خانواده‌های آنان هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند. نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اردکان افزود بزرگ‌ترین تغییر و تفاوت آزمون امسال نسبت به سنوات گذشته تغییر در تعداد دفترچه سؤال و پاسخنامه گروه‌های آموزشی مختلف می‌باشد که به ترتیب برای گروه‌های آموزشی هنر و زبان‌های خارجی ۲ دفترچه و ۲ پاسخنامه و گروه‌های آموزشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی ۳ دفترچه سؤال و ۳ پاسخنامه طراحی شده است. همچنین برای داوطلبان متقاضی بهیاری در علوم تجربی یا داوطلبان دیپلم علوم و معارف اسلامی دفترچه و پاسخنامه چهارم نیز طراحی شده است. همچنین افزایش سهم سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان به ۴۰ درصد نیز از دیگر تفاوت‌های اساسی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بوده است.
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در آزمون‌های سراسری خاطر نشان ساخت امسال نیز بخشی از پورتال دانشگاه به اطلاع‌رسانی در زمینه این آزمون اختصاص یافته است. وی در پایان از کلیه داوطلبان عزیز خواست جهت آگاهی از آخرین اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با آزمون‌های مذکور فقط به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و به شایعاتی که معمولاً همه ساله و در این ایام منتشر می‌شود توجهی ننمایند.
در نخستین روز از برگزاری این آزمون دکتر احمد فتاحی اردکانی سرپرست دانشگاه اردکان از برگزاری کنکور در این حوزه بازدید نمود.