تاریخ: 10 Nov 2022
تعداد بازدید: 476

دانشگاه اردکان رتبه دوم دانشگاه‌های جامع استان یزد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه به نقل از معاون آموزشی و پژوهشی، ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط گروه رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام صورت گرفته و نتایج آن در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأیید گردیده است. دکتر بهزاد کفاش در این ارتباط خاطر نشان کرد، در جلسه مذکور برای اولین بار اعلام رتبه مطلق هر دانشگاه به تصویب رسیده است که خوشبختانه جایگاه دانشگاه اردکان قابل قبول می‌باشد. وی افزود رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با معیارهایی به شرح زیر صورت گرفته که هر یک از این معیارهای اصلی، به تعدادی شاخص اصلی و زیر شاخص تقسیم می­شوند.

 

معیارها

معیارهای کلی رتبه‌بندی

وزن (درصد)

A

آموزش

۳۰

B

پژوهش

۲۵

C

فناوری و نوآوری

۲۰

D

بین‌المللی سازی

۱۰

E

اثرگذاری اقتصادی

۱۰

F

خدمات اجتماعی، زیرساخت و تسهیلات

۵

جمع کل

۱۰۰

وی افزود در رتبه‌بندی سال جاری، عملکرد دانشگاه‌‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس هر یک از معیارهای فوق و شاخص‌ها و زیرشاخص‌های آن به صورت جداگانه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و براساس ماموریت هر دانشگاه، رتبه‌بندی انجام شده است. لازم به ذکر است، یکی از تفاوت‌های رتبه‌بندی سال جاری با سال‌های گذشته در اعلام رتبه مطلق هر دانشگاه است. بر این اساس، دانشگاه اردکان در دو دسته «دانشگاه‌های جامع کشور» و «دانشگاه‌های کشور به‌صورت درهمکرد جامع و صنعتی» حائز رتبه دوم استان پس از دانشگاه یزد گردیده است.

در این ارتباط ریاست دانشگاه، این موفقیت چشم‌گیر و ارزنده را به عموم دانشگاهیان و مردم علم دوست شهرستان اردکان تبریک گفت. دکتر احمد فتاحی اردکانی از تمامی اعضای محترم هیأت علمی که با ارائه دستاوردهای ارزشمند و فعالیت‌های وزین خود موجبات این افتخارآفرینی را فراهم نموده‌اند تقدیر و تشکر نموده و مراتب سپاسگزاری خود را از مشارکت فعال سایر همکاران گرامی در واحدهای مختلف بویژه امور پژوهشی، اعلام نمود. وی با اشاره به رشد قابل توجه ارتقاء یافتگان دانشگاه و افزایش کیفی تعداد فعالیت‌های پژوهشی اعضای محترم هیات علمی در سال‌های اخیر، اظهار امیدواری کرد: سال‌­های آینده در سایه الطاف حضرت حق و همدلی بیشتر، شاهد ارتقای بیش از پیش دانشگاه اردکان باشیم.