تاریخ: 07 Jan 2023
تعداد بازدید: 342

وزیرعلوم در اجلاس رؤسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری: در فرهنگ دانشگاه سؤال و پرسش ارزش است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اجلاس رؤسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری گفت: روسای دانشگاه ها در اتفاقات اخیر به خوبی از دانشجوها حفاظت کردند و نشان دادند که محیط دانشگاه با فرهنگ عمومی جامعه متفاوت است و در فرهنگ دانشگاه سوال و پرسش ارزش است و باید در برابر سوال از فرزندان حفاظت کرد که من سپاسگزارم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد علی زلفی گل افزود: چندین دانشگاه کشور با صنایع ارتباط برقرار کردند و دانشجو را براساس نیاز این صنایع و به شیوه تقاضا محور پذیرش کردند که اقدام مناسبی بود و باید گسترش یابد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاحیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزارشد اظهار داشت: دانشگاه‌هایی مانند یزد و هرمزگان براساس نیازهای صنایع اقدام به پذیرش دانشجو کردند که تجربه مناسبی بود و باید توسط همه دانشگاه‌ها و بویژه دانشگاه‌های بزرگ توسعه یابد.
وزیر علوم در ادامه سخنان خود در خصوص هدف از برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌ها گفت: انتقال تجربیات مفید و همفکری در خصوص مسائل مهم جاری آموزش عالی دو هدف اصلی تشکیل این نشست‌ها است و آنچه که برای من اهمیت دارد این است که با حضور در این جلسات، همکاری ها و رفاقت ها و رقابت های سالم به سوی تحقق اهداف عالی نظام شکل می گیرد.
دکتر زلفی گل خطاب به روسای دانشگاه‌های حاضر در نشست گفت: اگر دانشگاهی در موردی موفقیتی دارد، حتما مراجعه کنید و از اتفاقات خوب کسب تجربه کنید.