تاریخ: 25 Jul 2023
تعداد بازدید: 4449

پیوستن دانشگاه اردکان به پنجره واحد خدمات دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان، مهندس سعیده رحمتی نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اردکان در راه‌اندازی پنجره واحد خدمات هوشمند دانشگاهی کشور، از اتصال این دانشگاه به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت الکترونیک خبر داد.
وی این مهم را در راستای اهداف دولت به منظور ایجاد دولت الکترونیک و هوشمند و پس از تصویب کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص راه‌اندازی پنجره واحد خدمات دانشگاهی در این وزارتخانه عنوان نمود. این مقام مسئول افزود، پنجره واحد باعث تسهیل ارائه خدمات الکترونیکی به جامعه آموزش عالی و تسهیل ارتباط دانشگاه‌ها با پنجره ملی خدمات هوشمند دولت الکترونیک گردیده است. مهندس رحمتی در توضیح فرآیند اتصال به پنجره واحد خدمات دانشگاهی اعلام کرد، از زمان اعلام دستورالعمل اجرایی مبنی بر اتصال کلیه دانشگاه‌ها به پنجره خدمات هوشمند دانشگاهی، واحد فناوری اطلاعات دانشگاه اقدام به بررسی نحوه اتصال به این پنجره و همچنین بررسی بیش از پنج شرکت پیشرو در ارائه خدمت در کشور نمود. وی افزود با توجه به زمان‌بر و پیچیده بودند فرآیند پیاده سازی سامانه یک‌بار ورود (SSO) در کل دانشگاه و الزمات موجود جهت اتصال به این پنجره واحد، پروژه مذکور فاز‌بندی شده و در کنار اتصال سامانه آموزشی و پژوهشی گلستان، به عنوان پرکاربردترین سامانه خدمات محور دانشگاه، قرارداد پیاده‌سازی فاز دوم و سوم این پروژه در حال امضا و پیگیری است. این کارشناس حوزه فناوری اطلاعات، ابزار امیدواری نمود این مهم تا ابتدای سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری برسد.
 
لازم به ذکر است دانشگاه اردکان، با همت همکاران حوزه‌های مختلف بویژه حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی و تلاش کارشناسان واحد فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای پیش از پایان مهلت تعیین شده وزارت عتف جهت اتصال دانشگاه‌ها به پنجره واحد خدمات هوشمند دانشگاهی، به این پنجره متصل گردیده است. همچنین پنجره واحد خدمات دانشگاهی از طریق لینک زیر و با احراز هویت یکپارچه قابل دسترس است:
 
 
 
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه از همراهی و پیگیری مجدانه همکاران حوزه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه بویژه خانم مهندس سعیده رحمتی و آقای مهندس علی ملاحسینی قدردانی و مراتب تشکر خود را از حمایت‌های بی وقفه و صادقانه ریاست دانشگاه ابراز می‌نماید.