تاریخ: 08 Feb 2023
تعداد بازدید: 376

راه‌اندازی مرکز تحقیقات تولید مرغ سالم در ایستگاه تحقیقات منابع طبیعی، کشاورزی و دامپزشکی دانشگاه اردکان

مرکز تحقیقات تولید مرغ سالم با مصرف داروها ومکمل‌های گیاهی به عنوان تنها مرکز تحقیقات مرکز گوشتی استان یزد در ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی دانشگاه اردکان تجهیز و راه انداز گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان این مرکز تحقیقاتی در قالب طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان و با حمایت‌های دانشگاه اردکان توسط شرکت نیک‌یار ماکیان آفتاب گستر یزد مستقر در مرکز رشد و فناوری دانشگاه اردکان راه اندازی گردیده است که دکتر پورقنبری عضو هیأت علمی دانشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان به عنوان استاد خبره با این مرکز همکاری دارد.
این مرکز در زیربنای ۶۰ مترمربع فعالیت خود را آغاز کرده است. مهندس رحمانی مدیرعامل شرکت نیک یار ماکیان آفتاب گستر یزد هدف از راه اندازی مرکز تحقیقات مرغ گوشتی را انجام تحقیقات علمی بر روی مرغ گوشتی با استفاده از محصولات گیاهی و سایر محصولات کاملاً طبیعی، تحقیقات علمی برای افزایش راندمان واحد‌های مرغ گوشتی و ارائه مرغ سالم به عموم مردم و پرورش ایده های نو عنوان کرد.
با توجه به شعار سال مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین این مرکز می تواند نقش بسزایی در افزایش بهره وری واحدهای تولیدی و پرورش مرغ داشته باشد.