تاریخ: 21 Mar 2023
تعداد بازدید: 3407

پیام رئیس دانشگاه اردکان به مناسبت عید نوروز

دکتر احمد فتاحی اردکانی، رئیس دانشگاه اردکان به مناسبت عید نوروز پیام تبریکی صادر نمود.
متن پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ
پیام بهار، نو شدن و بازآفرینی برای انسان و طبیعت است. امسال بهار طبیعت و بهار بندگی و زمزمه ربنا، در کنار همدیگر قرار گرفته که مایه رویش بوده و معنویت و عطر جان افزای آن دوچندان می‌باشد. هم نوایی بهار طبیعت و بهار قرآن زمینه خوبی برای زدودن غبار از دل‌ها فراهم ساخته و باید از این فرصت معنوی به بهترین شکل بهره برد. با تحویل سال جدید، ظاهر انسان نو می‌شود و نباید به این میزان از تغییر اکتفا کنیم بلکه باید درونمان نیز از غبارها زدوده شود. ما در بهار طبیعت، نو شدن محیط اطراف را با چشم ظاهر می‌بینیم و خداوند متعال نیز بهار معنویت را برای نو شدن نفس ما برقرار کرده است. مجموعه دانشگاه اردکان به عنوان یک دانشگاه نوپا به مدد همکاری و همراهی کلیه اعضای بزرگوار خانواده خود اعم از اعضای هیأت علمی، کارمندان به عنوان یاوران علمی و دانشجویان، تجارب جدیدی را کسب کرده و باعث پیشبرد اهداف بزرگی شده‌اند. امیدوارم به لطف خداوند متعال در سال پیش رو نیز با همت و تلاش همه همکاران، گام‌های بلندی در جهت رسیدن به اهداف متعالی دانشگاه برداشته شود. در اینجا بر خود لازم می‌دانم از زحمات و همراهی‌های همکارانم در طول یک ساله گذشته قدردانی و از قصورات و مشکلات عذرخواهی و پوزش می‌طلبم.
آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی و فرا رسیدن بهار پرطراوت به همراه بهار قرآن را به اعضای محترم هیات علمی، یاوران علمی خدوم و پرتلاش و دانشجویان عزیز و خانواده‌های محترم آنها تبریک می‌گویم و از خداوند منان برای کلیه هموطنان و به ویژه دانشگاهیان دانشگاه اردکان آرزوی سالی پربرکت همراه با سلامتی و موفقیت مسئلت دارم و امیدوارم در سال جدید که توسط مقام معظم رهبری با نام مهار تورم و رشد تولید نام‌گذاری شده است، بیش از پیش در مسیر اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت نمائیم.
احمد فتاحی اردکانی
رئیس دانشگاه