تاریخ: 12 Apr 2022
تعداد بازدید: 372

صادرشدن مفاصا حساب در بستر سامانه ساجد در جهت اجرای طرح‌های پژوهشی دانشگاه اردکان

به منظور اخذ مفاصا حساب، برای پنج طرح پژوهشی دانشگاه اردکان توسط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری کد یکتا صادر گردید.
بنا به گزارش رسیده از دفتر گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه تاکنون اعضای هیات علمی برای تسویه حساب طرح‌های پژوهشی و اخد حسن انجام کار، می بایست با مراجعه به تامین اجتماعی، نسبت به دریافت مفاصا حساب اقدام می کردند. اما با راه اندازی سامانه ساجد در دانشگاه اردکان، از این پس این فرایند به صورت برخط و در بستر سامانه ساجد انجام می شود.
به گفته دکتر حیدر مفتاحی زاده رئیس گروه دفتر گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه اردکان، اعضای هیات علمی که در حال اجرای طرح های تحقیقاتی هستند، می بایست پروپوزال طرح، گزارش پایانی و دلایل پژوهشی بودن طرح را به دفتر گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشکاه ارسال کنند و در نهایت با بارگذاری این مدارک، اقدام به اخذ کد یکتا به منزله صدور مفاصا حساب گرفته می شود. لازم به ذکر است، در صورتیکه دلایل پژوهشی بودن طرح توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محرز گردد، بدون پرداخت هیچ هزینه ای و با ضریب صفر، مفاصا حساب صادر می گردد.
پیشتر برای دریافت مفاصا حساب، نیاز به مراجعه حضوری به سازمان تامین اجتماعی و حضور در جلسات متعدد به منظور اثبات پژوهشی بودن طرح می باشد که حداقل ۳ الی ۴ ماه زمان نیاز داشت.
تا کنون برای ۵ طرح پژوهشی در سال ۱۴۰۰، کد یکتا و اخذ مفاصا حساب با ضریب صفر صادر شده است.
لازم به ذکر است در این سامانه به نشانی www.sajed.ardakan.ac.ir اطلاعات مربوط به هدایت شغلی و کاریابی دانشجویان و فرصت های مطالعاتی و قرارداد های پژوهشی و اطلاعات مربوط به مجریان و کارفرمایان قراردادها نیز وجود دارد.