تاریخ: 10 Jul 2022
تعداد بازدید: 284

حجت الاسلام دکتر مرتضی آقاتهرانی در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه اردکان: تصویب ۹۰ماده در جهت تسهیل ازدواج در مجلس شورای اسلامی

همزمان با هفته ازدواج، در مراسمی با حضور نمایندگان مردم تهران و اردکان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و مسئولین دانشگاه، ۴۳ زوج دانشجوی دانشگاه اردکان آغاز زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تبریک اعیاد قربان و ایام دهه امامت و ولایت اظهار داشت: موضوع ازدواج از اولویت های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بوده و تاکنون ۹۰ماده در جهت تسهیل ازدواج در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی با اشاره به آسیب‌های کاهش جمعیت و افزایش سن،ترغیب به ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده‌ها را از اموری عنوان کرد که همه نهادها بایستی در جهت آن تلاش کنند. این استاد اخلاق همچنین رعایت ۵ اصل در زندگی شامل جایگزینی و گذاشتن نقش خود جای همسر، پسندیدن آنچه خود می پسندی برای همسر و نپسندیدن آنچه خود نمی پسندی برایش، پیشگیری از خشم و غضب، خداسالاری به جای زن و مردسالاری و فرزندسالاری و سازش جهت موفقیت در زندگی را مورد تأکید قرار داد.
امام جمعه اردکان هم در این مراسم ایام دهه امامت و ولایت را تبریک گفت و با بیان روایاتی، بهترین ازدواج را ساده ترین ازدواج عنوان کرد. حجت الاسلام و المسلیمن سید اسماعیل شاکر همچنین با آرزوی خوشبختی برای زوج های دانشجو، بر مطیع بودن به عنوان یک اصل اساسی در زندگی تأکید کرد.
دکتر محمد رضا دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم با استقبال از برنامه ارزنده دانشگاه اردکان جهت آغاز زندگی مشترک زوج های دانشجو، اظهار امیدواری کرد: همه نهادهای آموزشی و فرهنگی در جهت اشاعه فرهنگ ازدواج به جوانان یاری رسانند.
در این مراسم همچنین دکتر احمد فتاحی سرپرست دانشگاه و حجت الاسلام و المسلمین حمید طالب پور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هر یک در سخنان کوتاهی با تبریک اعیاد قربان و غدیر خم و تبریک آغاز زندگی مشترک زوج های دانشجو برای آنها آرزوی موفقیت و سربلندی کردند.
در پایان این مراسم که با برنامه های شاد و متنوع همراه بود، شاخه گل و هدایایی به رسم یادبود به زوج های دانشجو تقدیم گردید.