تاریخ: 21 Aug 2022
تعداد بازدید: 316

طی مراسمی سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان رسماً معرفی شد

در مراسمی با حضوررئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان یزد، فرماندار و جمعی دیگر از مسئولین اردکان، جمعی از روسای دانشگاه های استان، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه اردکان، سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان معارفه شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، رئیس دانشگاه اردکان در این مراسم وجود نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها را فرصتی ارزنده جهت تقویت مبانی دینی و ارزشی در قشر جوان عنوان کرد. دکتر احمد فتاحی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به صورت نمایندگی اداره می شده از زحمات حجت الاسلام و المسلمین طالب پور که در این مدت زحمات زیادی را در بدوشکل گیری این نهاد ارزشمند در دانشگاه اردکان متحمل شده بودند قدردانی و برای حجت الاسلام دکتر مروتی سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان آرزوی موفقیت کرد.
درادامه رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان یزد با تأکید بر اهمیت فرهنگ در جامعه اظهار داشت: در دانشگاه ها بایستی در کنار آموزش و پژوهش، فرهنگ نیز مورد توجه قرار بگیرد و در این زمینه بایستی اساتید ما رشد دهنده و پرورش دهنده هم باشند. حجت الاسلام والمسلمین حرزاده با اظهار خرسندی از مستقل شدن نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان از تلاش های ریاست دانشگاه در جهت تحقق این مهم قدردانی نمود. رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان یزد همچنین اظهار امیدواری نمود: در جهت تحقق برنامه های نهاد، سایر نهاد های دانشگاه نیز همکاری لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین طالب پور مسئول سابق نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان هم در سخنانی همکاری با دانشگاه اردکان را از تجارب خوب خود در این مدت توصیف کرد و اظهار داشت: همه امکانات و سمت ها بایستی در مسیری باشد که انسان را به تقرب الهی برساند.
سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان هم که آخرین سخنران این مراسم بود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: کار فرهنگی یعنی ایجاد احساس مسئولیت در انسان ها و از این رهگذر بایستی فعالیت های دانشگاه، گرهی از مشکلات جامعه را باز کند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر مروتی با بیان اینکه اگر در دانشگاه تحول ایجاد شود جامعه نیز متحول می شود، معرفت افزایی، ارتباط با صنعت و مباحث دانش بنیان و تدریس با جهت گیری الهی را از راهبردهای نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان برشمرد.
در پایان این مراسم از خدمات حجت الاسلام و المسلمین حمید طالب پور در مدت تصدی مسئولیت نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان قدردانی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مروتی به عنوان سرپرست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اردکان معرفی گردید.