تاریخ: 19 Jan 2023
تعداد بازدید: 372

همزمان با سراسر کشور؛ آغاز کنکور سراسری به عنوان بزرگ‌ترین رقابت علمی در حوزه امتحانی دانشگاه اردکان

در آزمون ۱۴۰۲- نوبت اول، تعداد ۹۴۵ نفر داوطلب در گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه در این دانشگاه به رقابت می پردازند. با توجه به تغییر شیوه برگزاری به صورت دو نوبت، برای اولین بار در فصل زمستان برگزار می‌گردد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه اردکان نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اردکان در برگزاری آزمون‌های سراسری با اعلام این خبر اظهار داشت: ۵۵ نفر در گروه هنر، ۳۱۳ نفر در گروه علوم انسانی، ۱۶۴ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۳۶۱ نفر در گروه علوم تجربی و ۵۲ نفر در گروه زبان‌های خارجی در دانشگاه اردکان رقابت خواهند کرد و ترکیب جنسیتی داوطلبان امسال به‌صورت ۶۰ درصد دختر و ۴۰ درصد پسر می‌باشد.
دکتر محمد شاکر اردکانی خاطر نشان کرد: همانند سال‌های گذشته، تمام تلاش دانشگاه اردکان برگزاری این آزمون‌ در سطحی بالاتر از استانداردهای اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور است و از این نظر داوطلبان عزیز و خانواده‌های آنان هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند. نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اردکان افزود: بزرگ‌ترین تغییر و تفاوت آزمون امسال نسبت به سنوات گذشته برگزاری آزمون در دو نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و تیرماه ۱۴۰۲ و همچنین حذف سوالات دروس عمومی و به تبع تغییر در تعداد دفترچه سؤال و پاسخنامه گروه‌های آموزشی مختلف می‌باشد که به ترتیب برای گروه‌های آموزشی هنر و زبان‌های خارجی ۱ دفترچه سوال تخصصی و ۱ پاسخنامه و گروه‌های آموزشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی ۲ دفترچه سوال تخصصی و ۲ پاسخنامه و علوم تجربی ۳ دفترچه سؤال و ۳ پاسخنامه طراحی شده است. همچنین برای داوطلبان متقاضی بهیاری در علوم تجربی یا داوطلبان دیپلم علوم و معارف اسلامی دفترچه و پاسخنامه چهارم نیز طراحی شده است. همچنین افزایش سهم سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در پذیرش داوطلبان به ۴۰ درصد قطعی نیز از دیگر تفاوت‌های اساسی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بوده است.
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در آزمون‌های سراسری در پایان از کلیه داوطلبان عزیز خواست جهت آگاهی از آخرین اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با آزمون‌های مذکور فقط به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و به شایعاتی که معمولاً همه ساله و در این ایام منتشر می‌شود توجهی ننمایند.