نشست هم اندیشی عفاف و حجاب در دانشگاه اردکان
تاریخ : دوشنبه 13 اسفند 1397 ساعت 13:33 | تعداد بازدید : 516
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان نشست هم اندیشی عفاف و حجاب به همت ستاد عفاف و حجاب دانشگاه و با حضور اعضا هیات علمی و کارمندان در دانشگاه اردکان برگزار شد.
در ابتدای این نشست ریاست دانشگاه اردکان دکتر فاطمه بهجتی به اهمیت حجاب در جامعه اشاره کرد و افزود شیوه نامه عفاف و حجاب دانشگاه تدوین و آماده شده است و در راستای هدایت این موضوع مهم اجرا خواهد شد.
در ادامه حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان ضمن تشکر از ریاست دانشگاه اردکان به علت اهمیت به موضوع حجاب و تدوین شیوه نامه آن گفت: قران معجزه خداوند است که از زبان رسولش برای هدایت مردم اسال نموده است.اگر با جلسات معرفتی به دانشجویان در طول سال ثابت شود که قرآن معجزه است و آیات اعجاز قرآن برای او تفسیر شود، دانشجو هم قوانین کلام خدا را می پذیرد که یکی از همین قوانین حجاب است که در قرآن به آن اشاره شده است.
ایشان افزود مهمترین منابع فقهی ما قرآن و احادیث مستند از اهل بیت است که در مورد حجاب هم آیات قرآن و هم احادیث مستند داریم.
حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر ادامه داد: در روابط زن و مرد اسلام نه ممنوعیت مطلق را قبول دارد و نه از هم گسستگی را قبوا دارد و باید حریم ها حفظ شود.
همچنین دکتر علی صحرایی مدیر فرهنگی دانشگاه در ادامه به تبیین منشور عفاف و حجاب دانشگاه پرداخت.
در پایان، نشست به صورت پرسش و پاسخ ادامه پیدا کرد و امام جمعه به سوالات حضار پاسخ گفت.
همچنین بعد از نشست، نماز ظهر و عصر به امامت امام جمعه اردکان اقامه شد. 
 
 


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035