وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اردکان
تاریخ : پنج شنبه 2 اسفند 1397 ساعت 18:12 | تعداد بازدید : 561
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به استان یزد وارد اردکان و دانشگاه اردکان شد.
مقام عالی وزارت در بدو ورود به دانشگاه اردکان مورد استقبال جمعی از مسئولین استان و شهرستان، مسئولین دانشگاه، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان قرار گرفت. دکتر منصور غلامی در سخنانی در جمع دانشگاهیان اردکان با اظهار خوشحالی از حضور در اردکان به رسالت دانشگاه های امروز پرداخت و گفت: انتظار ما از آموزش عالی کشورمان این هست که مشکل گشا باشند و اقداماتشان برای جامعه محسوس تر باشد. وزیر علوم با برشمردن توفیقات و دستاوردهای وزارت علوم در 40 سالگی انقلاب اسلامی  افزود: دانشگاه های کشورمان در حوزه های پرورش نیروی انسانی متخصص، پژوهشی، اجتماعی و سایر عرصه ها فعالیت های بسیار خوبی انجام داده اند و کسب رتبه 16 کشورمان در تولید علم در جهان حاصل تلاش همین دانشگاه ها بوده است. وی قراردادهای منعقد شده در صنعت دفاعی، محیط زیست و ایجاد مراکز رشد در کنار دانشگاه ها را از جمله فعالیت های ارزنده حوزه آموزش عالی کشور در سالهای اخیر عنوان و اظهار امیدواری کرد: در عبور از تنگناهایی که برای کشورمان ایجاد شده، گشایش هایی برای ادامه حرکت با سرعت بیشتر باشد. دکتر غلامی همچنین با آسیب شناسی وضعیت آموزش عالی کشور به ویژه در خصوص وضعیت اشتغال زایی فارغ التحصیلان اظهار داشت: همه دستگاه های متولی بایستی برای جوانان برنامه داشته باشند و باشناسایی ظرفیت ها، فضاهای جدیدی را در جامعه ایجاد کنند. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اردکان از ظرفیت های بسیار ارزنده ای برخوردار هست افزود: مجموعه آموزش عالی بایستی با هم افزایی و تجمیع امکاناتشان در جهت تقویت یکدیگر، همدیگر را یاری رسانند. دکتر غلامی در ادامه با تقدیر از زحمات خیرین دانشگاه ساز، از آنها به عنوان یک جریان خیراندیش یاد و اظهار امیدواری کرد: خیرین همواره حامی آموزش عالی باشند. مقام عالی وزارت همچنین با تقدیر از نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی  از دکتر تابش به عنوان شخصیتی یاد کرد که همواره حامی آموزش عالی بوده است. دکتر غلامی از حمایت های امام جمعه اردکان نیز به عنوان یک شخصیت فاضل تقدیر کرد.
در این مراسم همچنین امام جمعه اردکان ضمن تشکر از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر به اردکان  در سخنان کوتاهی به شرایط صنعتی اردکان اشاره کرد و گفت: یکی از شاخص های توسعه متوازن، رشد و توسعه علم و دانشگاه در کنار صنعت می باشد که این مهم می طلبد به صورت جدی دانشگاه اردکان تقویت شود. حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر همچنین با گلایه از اینکه در سالهای گذشته در برخی از مراکز آموزش عالی اردکان فضاهای مناسبی توسط خیرین ایجاد شده ولی هم اکنون بلااستفاده هستند از مجموعه وزارت علوم خواست در این خصوص اقدام عاجل نموده و امکانات موجود را در اختیار دانشگاه اردکان قرار دهند.
در ابتدای این مراسم نیز رئیس دانشگاه اردکان ضمن خیر مقدم به مقام عالی وزارت و تیم همراه به بیان گزارشی از روند شکل گیری دانشگاه اردکان پرداخت. دکتر فاطمه بهجتی اردکانی در سخنان خود به موقعیت اردکان و توانمندیهای آن یه ویژه در حوزه های صنعتی، دامپروری و جغرافیایی آن پرداخت وآمادگی دانشگاه اردکان را در جهت ایفای نقش کمک به رشد و توسعه منطقه اعلام کرد. در پایان این مراسم خیرین دانشگاه اردکان از دست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری لوح تقدیر دریافت نمودند. امضای دفتر یادبود نیز آخرین برنامه دکتر منصور غلامی در دانشگاه اردکان بود.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035