آیین معارفه ریاست دانشگاه اردکان برگزار شد
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 14:31 | تعداد بازدید : 718
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان آیین معارفه ریاست دانشگاه اردکان با حضور معاون حقوقی و  امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در ابتدای مراسم رئیس دانشگاه اردکان ضمن تبریک ایام فرخنده ربیع الاول به بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته و پیشرو در حوزه های علمی، آموزشی،پژوهشی و عمرانی پرداخت.خانم دکتر بهجتی اردکانی ضمن تشکر از خدمات و زحمات جناب آقای دکتر علی نصیری طوسی در دوران ریاست دانشگاه اردکان اظهار امیدواری کرد جهت دستیابی به چشم اندار بلندمدت دانشگاه، کلیه دانشگاهیان اعم از اعضای هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه اردکان تعامل و همکاری همه جانبه را داشته باشند.
درادامه دکتر حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در سخنانی گفت: دانشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد آموزش در کشور ما با یک تأخیر طولانی نسبت به سایر کشورهای دنیا تأسیس شد و از ابتدای شکل‌گیری تاکنون که دوره توسعه دانشگاه است با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو بوده است.وی افزود: یکی از دلایل این فراز و نشیب‌ها این بوده است که دانشگاه در کشور ما توسط دولت‌ها تأسیس‌شده‌اند و مجبور هستند که در چارچوب سیاست‌های دولت حرکت کنند درحالی‌که نهاد دانشگاه در کشورهای دیگر از دل دولت بیرون نیامده است. دانشگاه باید مستقل و خودکفا شود تا بتواند قوی‌تر و مؤثرتر به کشور و جامعه خدمت کند.معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دانشگاه سه مأموریت آموزش، پژوهش و پرورش را بر عهده دارد. دانشگاه‌های ما در بعد آموزش سابقه خوبی دارند. دانشگاه‌ها در دو دهه اخیر با رشد نا گسیخته و ناموزونی روبرو بوده‌اند که نیاز به ساماندهی دارد.معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: در سال 1384 تعداد 75 مؤسسه غیردولتی آموزشی وجود داشت که در سال 1392 علیرغم فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم با رشد پنج برابری به 352 مؤسسه افزایش یافت.
دکتر سیمایی صراف افزود: کشور ایران هم‌اکنون در مقایسه با کشور چین با آن وسعت و جمعیت فراوان ازنظر تعداد دانشگاه برابری می‌کند. 2800 واحد دانشگاهی در ایران وجود داشت که با مصوبه دولت حدود 300 واحد کاهش‌یافته است. ما در انجام مأموریت اول به لحاظ کمی رشد کافی داشته‌ایم و باید به مرحله کیفیت وارد شویم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با برشمردن پتانسیل های عظیم منطقه یزد و اردکان اظهار امید واری کردمجموعه آموزش عالی استان در حل چالش ها و برآورده کردن موانع توسعه الگویی برای سایر دانشگاه های کشور باشد.
دکتر سیمایی صراف، در پایان به نیابت از مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر منصور غلامی، از تلاش‌ها و خدمات دکتر علی نصیری طوسی رئیس سابق دانشگاه اردکان تشکر و قدردانی کرد و ضمن آرزوی موفقیت برای سرکار خانم دکتر فاطمه بهجتی اردکانی حکم ریاست دانشگاه اردکان را تقدیم ایشان نمود. 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035